Reklama

Dwóch łodzian i chojnowianin. Zafascynowani osobą i twórczością Jacka Kaczmarskiego, występują publicznie wykonując pieśni swojego Mistrza, ale także tworząc własne. W niedzielę mieszkańcy Lęborka będą mieli okazję posłuchać ich na żywo. Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert zespołu Trio Łódzko – Chojnowskie.

Zespół, poezją Jacka Kaczmarskiego zajmuje się już od wielu lat. W obecnym składzie spotkali się po raz pierwszy w 2003 roku, na koncercie zorganizowanym przez fanów Jacka. To sam Kaczmarski zachęcił ich wtedy do dalszej, wspólnej pracy. Po śmierci artysty starają się jak najlepiej podtrzymywać pamięć o nim i Jego piosenkach.

Stale nas do niego porównują. Wiemy, że nigdy nie zagramy tych piosenek tak, jak robił to Jacek. Zagramy je inaczej. Nie można tu mówić lepiej gorzej, bo zawsze będzie coś takiego jak element odautorski, wykonanie autora i to przeważy na stronę Jacka – powiedział w jednym z wywiadów Paweł Konopacki, członek zespołu.

Koncert odbędzie się 22 marca, w niedzielę, o godz. 18.00, Cena biletu – 10 PLN. Bilety można kupować od poniedziałku do piątku w Galerii Fregata przy ulicy Reja 28.