Reklama

26 lutego odbył się międzyszkolny koncert, w którym udział wzięli uczniowie klas akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Michalskiego w Lęborku, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Grudziądzu oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II. st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku.

Szkoły II st. reprezentowali absolwenci lęborskiej Szkoły Muzycznej, którzy kontynuują dalsze kształcenie muzyczne: Natalia Belak i Dawid Mielewczyk (Grudziądz) oraz Jacek Szponarski (Gdańsk).

W bieżącym roku szkolnym jest to już drugi taki koncert. Pod koniec listopada ub.r. miał miejsce koncert z udziałem uczniów klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Wejherowie.

[nggallery id=46]

Koncerty te są wynikiem kontaktów nauczycieli i uczniów. Organizowane są z potrzeby wymiany doświadczeń między szkołami muzycznymi, zaś w przypadku absolwentów są doskonałą prezentacją tego, co można osiągnąć w grze na akordeonie w wyniku dalszego kształcenia. Jest to również kontynuacja cyklu tego typu koncertów w latach poprzednich.

Nadmienić należy, że klasa akordeonu lęborskiej Szkoły Muzycznej należy do jednej z najlepszych w regionie pomorskim. Uczniowie tej klasy regularnie zdobywają nagrody na konkursach regionalnych i ogólnopolskich. W latach 2002-2008 uczniowie szkoły wzięli udział w 63 konkursach, zdobywając 87 nagród, w tym 47 zdobyli akordeoniści. Jest to w dużej mierze zasługa doskonałej pracy nauczyciela Marcina Wardulińskiego, który tym razem zaprezentował się w roli konferansjera i poprowadził cały koncert.

Tekst: Wojciech Siedlik
Zdjęcia: Marcin Warduliński