Reklama

Zbliżający się Jarmark św. Jakuba, będzie okazją do zastanowienia się nad sposobami zachęcenia do odwiedzin Lęborka większej ilości turystów, nie tylko w czasie wydarzeń kulturalnych. Zaplanowano na tą okazję dwa fora, w trakcie których lokalni działacze będą mogli przedyskutować sytuację turystyki w Lęborku.

Pod hasłem „Turystyka kulturowa” organizowane jest V Forum Turystyczne. Spotkanie odbędzie się w restauracji Różana w czwartek 24 lipca o godzinie 12. Roman Kal, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Lęborka, przedstawi na nim „Zarys turystyki kulturowej”, natomiast Wiesław Budkowski, prezes LOT, wyniki plebiscytu „Odkrywanie Błękitnej Krainy”. Kolejnym punktem w programie będzie wystąpienie kustosz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Beaty Zgodzińskiej-Wojciechowskiej, która zaprezentuje temat „Zbiory Witkacego”.

Dzień później, w sobotę o godzinie 11, w Sali Rajców ratusza, odbędzie się Ogólnopolskie Forum Turystyczne. Organizatorem jest burmistrz, a swoją obecność zapowiedział Przemysław Mikusiński, szef lęborskich przewodników. Poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące wyznaczenia miejskiego szlaku turystycznego wzdłuż murów obronnych oraz oznaczenia ścieżek rowerowych na terenie powiatu.

Poprzedni artykułII Otwarty Turniej Łucznictwa (galeria)
Następny artykułWakacyjne zawody wędkarskie