Reklama

Zbliżający się Jarmark św. Jakuba, będzie okazją do zastanowienia się nad sposobami zachęcenia do odwiedzin Lęborka większej ilości turystów, nie tylko w czasie wydarzeń kulturalnych. Zaplanowano na tą okazję dwa fora, w trakcie których lokalni działacze będą mogli przedyskutować sytuację turystyki w Lęborku.

Pod hasłem „Turystyka kulturowa” organizowane jest V Forum Turystyczne. Spotkanie odbędzie się w restauracji Różana w czwartek 24 lipca o godzinie 12. Roman Kal, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Lęborka, przedstawi na nim „Zarys turystyki kulturowej”, natomiast Wiesław Budkowski, prezes LOT, wyniki plebiscytu „Odkrywanie Błękitnej Krainy”. Kolejnym punktem w programie będzie wystąpienie kustosz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Beaty Zgodzińskiej-Wojciechowskiej, która zaprezentuje temat „Zbiory Witkacego”.

Dzień później, w sobotę o godzinie 11, w Sali Rajców ratusza, odbędzie się Ogólnopolskie Forum Turystyczne. Organizatorem jest burmistrz, a swoją obecność zapowiedział Przemysław Mikusiński, szef lęborskich przewodników. Poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące wyznaczenia miejskiego szlaku turystycznego wzdłuż murów obronnych oraz oznaczenia ścieżek rowerowych na terenie powiatu.