Zadowoleni schodzili w niedzielę z boiska koszykarze Pogoni Lębork. W meczu z Remusem Kościerzyna odnieśli zasłużone zwycięstwo, kończąc spotkanie wynikiem 95:81.

To drugie z rzędu wygrane spotkanie lęborskich koszykarzy. / fot. Piotr Boniaszczuk
Pogoniści umacniają swoją pozycję w tabeli. / fot. Piotr Boniaszczuk

Lęborczanie dobrze radzili sobie od samego początku. W pierwszej kwarcie zdobyli 22 punkty, natomiast koszykarze Remusa 14. Druga część spotkania także należała do Pogoni, kończąc się wynikiem 22:16. Przełamanie nastąpiło w trzeciej kwarcie. Remus wygrał 22:29, zmniejszający tym samym różnicę punktów. Przy wyniku 66:59 Pogoniści nie odpuścili i w ostatniej kwarcie przypieczętowali swoje zwycięstwo zdobywając 29 punktów przy 22 dla Kościerzyny.

LKS Pogoń Lębork – Remus Kościerzyna 95:81 (22:14, 22:16, 22:29, 29:22)

Pogoń w składzie: Michał Buszman, Piotr Bykowski, Łukasz Mazurczyk, Marcin Klinkosz, Piotr Długi, Łukasz Czechowski, Marcin Okrój, Mariusz Mróz, Kamil Wroński, Maciej Treder, Rafał Skibicki, Paweł Pachocki