Reklama

Drużyna seniorów Pogoni Lębork przygotowuje się do wiosennej rundy rewanżowej. 8 stycznia wznowione zostały treningi, wkrótce piłkarze rozegrają pierwsze spotkanie kontrolne.

Na pierwszym treningu w nowym roku zjawiło się ponad 20 zawodników. Oprócz piłkarzy Pogoni w zajęciach brali udział gracze testowani przez trenera: Mariusz Kalamaszek (Bytovia Bytów), Kamil Gusmann (Orkan Rumia) oraz Wiesław Kwiatkowski (Zenit Łęczyce).

Takich "tłumów" na treningach Pogoni nie było dawno / fot. pogon.lebork.pl
Taka frekwencja na treningach Pogoni to nowość. / fot. pogon.lebork.pl

Nie mam jak na razie sygnałów, by któryś z naszych zawodników planował zmianę barw klubowych. Bardziej liczę na ruch w drugą stronę i personalne wzmocnienie drużyny przed ligą – mówi trener Andrzej Małecki.

Wiemy już na pewno, że do zespołu dołączy Piotr Kwapiński. 31 letni napastnik, jest dobrze znany kibicom w Lęborku. Mimo, że od ponad 2 lat nie gra w piłkę, nadal oficjalnie jest zawodnikiem lęborskiego klubu. Przerwa w grze była spowodowana sędziowskim epizodem. – Gram w ataku i moim celem jest zdobywanie bramek. Wiem, że jesienią nie było z tym u nas najlepiej. Mam nadzieję, że razem z zespołem zmienimy ten stan rzeczy – deklaruje zawodnik.

Pogoń trenuje 3 razy w tygodniu. Poniedziałki siłownia w Mechaniku, środa zajęcia na powietrzu na stadionie lub wokół niego, czwartki sala w Rolniczaku. W soboty odbywać się będą gry wewnętrzne i sparingi.

Wstępny plan spotkań kontrolnych został już ustalony. Większość meczów, rozegranych zostanie w Lęborku:

  • 31 stycznia (sobota) Orkan Rumia – Pogoń Lębork
  • 7 lutego (sobota) Start Mrzezino – Pogoń Lębork
  • 11 lutego (środa) Pogoń Lębork – Stolem Gniewino
  • 14 lutego (sobota) Pogoń Lębork – GKS Sierakowice
  • 21 lutego (sobota) Pogoń Lębork – Sokół Bożepole Wielkie
  • 25 lutego (środa) Pogoń Lębork – Chrobry Charbrowo
  • 1 marca (niedziela) Pogoń Lębork – Gedania Gdańsk

Aktualne informacje o klubie można śledzić na stronie www.pogon.lebork.pl.