Reklama

O powód braku w tym roku w centrum Lęborka donic z kwiatami zapytał w interpelacji do burmistrza Witolda Namyślaka radny Radosław Zimnowoda. Okazuje się, że z powodów ograniczeń finansowych miasto zrezygnowało z tej formy dekoracji ulicy Staromiejskiej i placu Pokoju

Powody takiej decyzji wraz z wyliczeniami przekazał radnemu zastępca burmistrza Lęborka Jerzy Pernal. Wyjaśnienia publikujemy w całości:

📄 „W odpowiedzi na Pana zapytanie złożone podczas obrad LIV sesji Rady Miejskiej w dniu 21.06.2023 r. w sprawie braku donic zdobiących miasto informuję, że w bieżącym roku z powodu bardzo ograniczonego budżetu na utrzymanie zieleni miejskiej musieliśmy zrezygnować z tej usługi.

Koszt obsadzenia własnymi sadzonkami kwiatów jednorocznych 22 szt. metalowych wież kwiatowych na Plac Pokoju i w ciągu ul. Staromiejskiej oraz 10 skrzyń na balustradzie mostu rzece Łebie wraz z ich pielęgnacją (podlewanie, dokarmianie, opryski na mszyce) i demontażem na zakończenie okresu wegetacyjnego za 2022 r. wynosił 49.680 zł brutto. Na 2023 r. Wykonawca tych prac oferował 20% wzrost cen usługi względem ostatniego okresu w związku z ograniczonymi środkami budżetowymi zmuszeni byliśmy do rezygnacji tej usługi.

Wieże kwiatowe przechowywane są na bazie Referatu ds. UZM.”