Reklama

Filip Skorb, wychowanek Ósemki Lębork podpisał piłkarski kontrakt z wielokrotnym mistrzem Szkocji Celtickiem Glasgow.

O młodego napastnika biły się angielskie kluby Leeds United i Newcastle United oraz główny rywal Celtiku, Rangersi. Od przyszłego tygodnia Skorb ma rozpocząć treningi w klubowej akademii „The Boys”. Gratulujemy Filipie.

Skorb swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Ósemce Lębork u trenera Rafała Bartoszka będąc jednocześnie uczniem w Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej Następnie z rodziną przeprowadził się do Szkocji gdzie trenował w Edynburgu, w akademii Portobello.

Młody zawodnik przebywał na testach w kilku dużych klubach, na czele z Newcastle czy Leeds, a w marcu wziął udział w sparingowym meczu Rangers z Manchesterem United. Klub z Ibrox Park również miał być zdeterminowany, by pozyskać Filipa, ostatecznie jednak bardziej przekonujący był klub z drugiej strony miasta.

Transfer zdążyły już skomentować media działające bezpośrednio przy klubie. Podkreślają, że Skorb ma wyjątkową umiejętność zdobywania goli i cieszą się, że udało się go pozyskać przed tuzami z Premier League.

Oficjalną informację o transferze Skorba przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych menedżer piłkarza, Darren Walker. „Naprawdę cieszę się, że mogłem pomóc Filipowi w jego przejściu z futbolu amatorskiego do profesjonalnego. Filip i jego rodzina to fantastyczni ludzie i życzę im samych sukcesów w tym rozdziale kariery Filipa. Powodzenia” – napisał.

W Celtiku z dużymi sukcesami w przeszłości występowali już inni Polacy jak Dariusz Dziekanowski, Maciej Żurawski czy Artur Boruc.

Poprzedni artykułRadna Bożena Pobłocka apeluje o ochronę drzew podczas inwestycji
Następny artykułWójt Gminy Cewice bezradny wobec składowiska w Kamieńcu