Reklama

Na południe od Lęborka wyrąbywany jest szeroki na średnio 100 metrów pas terenu.W tym przypadku zdjęcia z drona obejmują teren w okolic drogi do Małoszyc gdzie powstanie także węzeł z którego będzie można wjechać i zjechać do Lęborka z ekspresówki.

Dwupasmowa droga omijać będzie nasze miasto od południa lasem za strzelnicą i jednostką wojskową wychodząc na drogę wojewódzka nr 214 (w kierunku Bytowa) na wysokości Drętowa.

Na mocy tzw. ZRID-u Nadleśnictwo Lębork zostało wywłaszczone z terenu przeznaczonego pod drogową inwestycję. W związku z wycinką drzew na terenach dość mocno użytkowanych przez lokalnych mieszkańców leśnicy proszą o uwagę i rozwagę i o niezbliżanie się do pracujących maszyn i ludzi oraz zachowanie szczególnej ostrożności. Teren wycinki oznaczono specjalnymi tablicami „Zakaz wstępu”.

Ponadto Nadleśnictwo Lębork zamyka na czas trwania inwestycji możliwość korzystania ze szlaków turystycznych zlokalizowanych na przebiegu terenu pod inwestycję – dotyczy to szlaku turystycznego „Do Dęba Świętopełka” rozpoczynającej się w Lęborku i biegnącej wzdłuż trasy S6 w kierunku Słupska (teren Leśnictwa Małoszyce), a także dwóch szlaków biegowych ZA·TO·RZE oraz Lęborski Dzikus (teren Leśnictwa Lębork).

Zdjęcia: Photography and art – Tomasz Stanisław Łabędzki