Reklama

W sobotę 17 stycznia o godzinie 19.00 w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Lęborku odbędzie się koncert kolęd góralskich w wykonaniu zespołu Trebunie – Tutki, organizowany przez Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” oraz Parafia p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Wstęp jest bezpłatny.

Zespół zaprezentuje swój program kolęd i pastorałek góralskich – mówi Paweł Piwka, dyrektor Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”. – Zapowiada się naprawdę ciekawy wieczór, ponieważ Trebunie słyną już w całej Europie ze wspaniałych koncertów. Lęborska publiczność będzie miała okazję posłuchać kolęd w zupełnie innych aranżacjach niż zwykle.

Trebunie - Tutki
Trebunie-Tutki to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.

Więcej o zespole na oficjalnej stronie.

Poprzedni artykułUhonorować wielkiego człowieka
Następny artykuł17. Finał WOŚP na zdjęciach