Reklama

Policjanci monitorują bezpieczeństwo w rejonach placówek oświatowych pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie jest dobrze.

Już pierwszego dnia szkoły mundurowi interweniowali wobec kierowców, którzy przed przejściem dla pieszych nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej. Jako dowód naruszenia przepisów pokazali kilka zdjęć z naruszeniami przepisów drogowych na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Wojska Polskiego)

Policjanci przypominają, że przejazd przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle lub na tzw. „późnym żółtym” jest jednym z najgroźniejszych wykroczeń drogowych. Jest to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne, które może skutkować utratą czyjegoś zdrowia a nawet życia.

Tylko w ciągu jednej godziny kamera zamontowana w policyjnym radiowozie zarejestrowała cztery poważne wykroczenia, popełnione przez kierujących samochodami w obrębie przejścia dla pieszych przed szkołą. Kierujący nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej i przejechali przez pasy w momencie gdy nadawany był sygnał nakazujący im zatrzymanie się. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani mandatami, a ich konta powiększyły się o 6 punktów karnych.

Poprzedni artykułLęborczanka Karolina Karpik wraz z Szerpami Nadziei zdobyła Kozi Wierch w Tatrach
Następny artykułKajakarze wygodniej przepłyną Łebą przez Lębork