Reklama

Pewnie niewiele osób wie, że mamy w Lęborku osobę robiącą światową karierę sędziowską w tenisie stołowym.

Mowa o Marcinie Fidali, który jako jedyny Polak znalazł się w gronie 32 sędziów na trwając obecnie Mistrzostwach Europy w Monachium w tenisie stołowym. Marcin Fidala niedawno wybrany został przewodniczącym Kolegium Sędziów Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

– Po raz 10 uczestniczę w Mistrzostwach Europy jako sędzia. W kontynentalnym turnieju mistrzowskim jestem po raz 3 – mówi M. Fidala na łamach związkowego serwisu pzts.pl

Marcin Fidala jest sędzią międzynarodowym stopnia „Blue Badge”. To jeden z najwyższym stopni sędziów liczących przyznawany przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego. Sędziowie posiadający klasę Blue Badge to niespełna 300 osobowe grono sędziów na całym świecie. Wyłącznie sędziowie z tego grona są brani pod uwagę przy wyborze sędziów na Igrzyska Olimpijskie lub Paraolimpijskie. Aby utrzymać status sędziego z błękitną odznaką należy poddawać się corocznym ewaluacją podczas wybranych turniejów organizowanych przez ITTF.

Przygodę z sędziowaniem Marcin Fidala rozpoczął w 2006 roku, a dwa lata później przystąpił do pierwszego egzaminu na licencję sędziego PZTS. W 2016 roku przystąpił do egzaminu na sędziego międzynarodowego.

Poprzedni artykułDroga z Kębłowa Nowowiejskiego do granicy z gminą Łęczyce zostanie wyremontowana
Następny artykułTrutki wyłożone. Na Stryjewskiego i Malczewskiego trwa walka ze szczurami