Reklama

Duża drogowa inwestycja z dofinansowaniem ze środków Polskiego Ładu rozpoczęła się w rejonie ulicy Nadmorskiej.

Podzielone na dwie części inwestycyjne zadanie drogowe obejmuje budowę 1100 metrowej drogi od skrzyżowania drogi wojewódzkiej 214 przy ulicy Kossaka do ulicy Skarżyńskiego. Droga przecinać będzie ulicę Nadmorską, następnie ma przebiegać równolegle do linii kolejowej Lębork – Łeba, by następnie odbić w kierunku ulicy Skarżyńskiego. Nowa droga jest niezbędna do obsługi wciąż budującego się osiedla mieszkaniowego w rejonie ulicy Nadmorskiej i stworzy nowe połączenie tej dzielnicy z miastem poprzez skrzyżowanie ze Stryjewskiego i Mostnika i alternatywnie dalej przez nowy most na Czołgistów.  

Zakres inwestycji obejmuje budowę asfaltowej jezdni o szerokości 6 metrów, dwumetrowego chodnika z kostki betonowej i asfaltowej drogi dla rowerów o szerokości 2 metrów. W ramach prac położona zostanie kanalizacja deszczowa, przepusty oraz wybudowane zostanie ledowe oświetlenie uliczne.  

Miasto Lębork pozyskało na ten cel 4 mln 622 tys. 393 złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. To aż 89% wszystkich kosztów budowy nowej drogi. Wartość umów zawartych z wykonawcą Produkcja i Eksploatacja Kruszywa Formella s.c. z Lini opiewa na 5 mln 193 tys. 700 zł.

Poprzedni artykułSkutki piątkowej burzy widoczne w Parku im. Michalskiego
Następny artykułFotowoltaika — to się nadal opłaca