Reklama

W Punkcie Szczepień przy szpitalu w Lęborku (ul. Węgrzynowicza 13) ruszyły bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób dorosłych.

Bezpłatne szczepienia realizowane są zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022 wprowadzającym od 23 listopada br. bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób dorosłych.

Aby zarejestrować się na szczepienie i umówić termin należy zadzwonić do punktu szczepień znajdującego się w Poradni POZ przy SPS ZOZ w Lęborku. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godz.:08.00-15.00 pod nr tel.: 601 651 059.

Podczas wizyty pacjent musi wypełnić oświadczenie, a następnie przejść konsultację z lekarzem, który zadecyduje o zakwalifikowaniu do szczepienia. Na wizytę należy zgłosić się zdrowym, bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie ma potrzeby przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 czy pneumokokom i przeciw grypie.

Szczepienie przeciwko grypie nie chroni w 100 proc. przed zachorowaniem, ale dzięki niemu, nawet w przypadku wystąpienia choroby, jej przebieg będzie łagodniejszy. Po podaniu szczepionki odporność rozwija się w ciągu dwóch–trzech tygodni i utrzymuje się przez okres 6–12 miesięcy.

Poprzedni artykułStarosta, burmistrz i radni zarobią więcej. Podwyżki samorządowców w Lęborku
Następny artykułSukcesy lęborskiej grupy teatralnej