Reklama

Miejskie koło Platformy Obywatelskiej w Lęborku ma nowego przewodniczącego. Jednogłośnie został nim wybrany radny miejski 36-letni Tomasz Sopyłło. Zastąpił on na tym stanowisku obecną Starostę Powiatu Lęborskiego Alicję Zajączkowską.

– Rewolucja to zbyt radykalne słowo. Zmiany widać w pierwszej kolejności w składzie zarządu koła – większość stanowią osoby z mojego pokolenia. To dobry znak. Chciałbym utrzymać ten kierunek i przyciągnąć młodych ludzi. Jest to trudne i stanowić będzie duże wyzwanie. Niemniej jesteśmy oczywiście otwarci na każdego – mówi po wyborze Tomasz Sopyłło, pełniący także funkcję szefa Klubu Radnych Koalicji obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Lęborku. – Platforma Obywatelska skupia ludzi o różnych poglądach i to jest jej olbrzymią wartością. Za kilka lat czekają nas wybory: do Europarlamentu, krajowe, samorządowe – swoisty maraton wyborczy. To również będzie duże wyzwanie dla struktur. Z innej strony – swoimi działaniami chcemy także przyczyniać się do rozwoju naszego miasta. Wszyscy jesteśmy z Lęborka lub najbliższej okolicy i każdemu z nas zależy, aby nasze miasto rozwijało się jak najlepiej. Przed nowym zarządem koła, ale i przed całym kołem, mnóstwo wyzwań – zwłaszcza, że czekają nas trudne czasy – dodaje Sopyłło.

W strukturach Platformy Obywatelskiej RP w mieście i powiecie jest kilkadziesiąt osób. W październiku odbywają wybory szefów partyjnych struktury od najniższych do najwyższego szczebla. Kandydatem na przewodniczącego PO jest Donald Tusk.

Poprzedni artykułCiężki sprzęt wchodzi na ulicę Pułaskiego. Będzie nowa nawierzchnia
Następny artykułPoezja śpiewana zagości na scenie „Fregaty”