Reklama

Miejskie koło Platformy Obywatelskiej w Lęborku ma nowego przewodniczącego. Jednogłośnie został nim wybrany radny miejski 36-letni Tomasz Sopyłło. Zastąpił on na tym stanowisku obecną Starostę Powiatu Lęborskiego Alicję Zajączkowską.

– Rewolucja to zbyt radykalne słowo. Zmiany widać w pierwszej kolejności w składzie zarządu koła – większość stanowią osoby z mojego pokolenia. To dobry znak. Chciałbym utrzymać ten kierunek i przyciągnąć młodych ludzi. Jest to trudne i stanowić będzie duże wyzwanie. Niemniej jesteśmy oczywiście otwarci na każdego – mówi po wyborze Tomasz Sopyłło, pełniący także funkcję szefa Klubu Radnych Koalicji obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Lęborku. – Platforma Obywatelska skupia ludzi o różnych poglądach i to jest jej olbrzymią wartością. Za kilka lat czekają nas wybory: do Europarlamentu, krajowe, samorządowe – swoisty maraton wyborczy. To również będzie duże wyzwanie dla struktur. Z innej strony – swoimi działaniami chcemy także przyczyniać się do rozwoju naszego miasta. Wszyscy jesteśmy z Lęborka lub najbliższej okolicy i każdemu z nas zależy, aby nasze miasto rozwijało się jak najlepiej. Przed nowym zarządem koła, ale i przed całym kołem, mnóstwo wyzwań – zwłaszcza, że czekają nas trudne czasy – dodaje Sopyłło.

W strukturach Platformy Obywatelskiej RP w mieście i powiecie jest kilkadziesiąt osób. W październiku odbywają wybory szefów partyjnych struktury od najniższych do najwyższego szczebla. Kandydatem na przewodniczącego PO jest Donald Tusk.