Reklama

Zakończył się oficjalnie remont drogi od granic Lęborka przy cmentarzu do ronda w kierunku Dziechna. Łączny koszt przebudowy i poszerzenia 2,2 kilometrowego powiatowego odcinka wyniósł 1,822 mln zł i został solidarnie sfinansowany w równych trzech częściach przez miasto Lębork, Gminę Cewice i Powiat Lęborski. Połowę z tych kosztów pokryła dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Teraz droga jest szersza i zyskała nowe rozwiązania przyjazne rowerzystom. – Po bokach zostały wykonane utwardzone pobocza o szerokości 75 cm specjalnie z myślą o bezpieczeństwie rowerzystów przemieszczających się szlakiem w kierunku jeziora Osowskiego – mówi Adrian Wenta, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lęborku.

W trakcie przebudowy dokonano niezbędnych poszerzeń, wzmocnienia konstrukcji drogi przy użyciu siatki szklano-węglowej, prace budowlane poprawiające wytrzymałość, widoczność i ogólny komfort jazdy oraz nowa nawierzchnia. Wykonano również po raz pierwszy w powiecie lęborskim poziome strukturalne oznakowanie grubowarstwowe, potocznie nazywane przez kierowców „wybudzaczami”, powodujące, że naruszenie pasa dla rowerzystów jest słyszalne wewnątrz pojazdu. Dodatkowym elementem poprawiającym bezpieczeństwo jest zastosowanie rozwiązań wymuszających ograniczenie prędkości do 70 km/h, co zmniejszy dotychczasową zaczną wypadkowość na tym odcinku drogi.

Poprzedni artykułMłodzi szachiści z Rolniczaka poszli za ciosem
Następny artykułCiężki sprzęt wchodzi na ulicę Pułaskiego. Będzie nowa nawierzchnia