Reklama

Blisko 49 mln zł trafiło w ramach programu „Dobry start” na konta rodziców i opiekunów dzieci z Pomorza. Wypłacone do tej pory świadczenia obejmują prawie 163 tys. dzieci.

Od 1 lipca obsługę wniosków o świadczenie 300 plus z programu „Dobry start” przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Środki z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Program „Dobry start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód, na każde dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Od uruchomienia naboru wniosków o świadczenie, rodzice i opiekunowie uczących się dzieci z Pomorza złożyli ich już ponad 146 tys. dla prawie 212 tys. podopiecznych.

Każdy, kto złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na jego temat na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje  o świadczeniu). Tam też znajdzie się  cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Wnioski o świadczenie można składać do 30 listopada 2021 r. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Poprzedni artykułSamorządowcy z Pomorza chcą przyjąć uchodźców z Afganistanu
Następny artykułRozpoczyna się budowa cerkwi w Lęborku