Reklama

Na rondzie imienia Miasta Wołkowysk w dzielnicy Lębork-Wschód w nocy zawisła flaga z nieuznawaną przez reżim Aleksandra Łukaszenki historyczną biało-czerwono-białą symboliką państwową Białorusi.

Inicjatorzy akcji, mieszkańcy Lęborka przesłali do naszej redakcji oświadczenie:

„Flaga to symbol naszej solidarności z narodem Białoruskim od wielu miesięcy terroryzowanym przez reżim Łukaszenki. Każdy naród ma prawo do sprawiedliwych wyborów, wolności słowa i zgromadzeń.

40 lat temu Polacy wyszli na ulice aby walczyć o swoją wolność, doskonale rozumiemy czym ona jest. Biało-czerwono-biała flaga to symbol wsparcia dla Białorusinów walczących o swoją przyszłość. Sprzeciwiamy się przemocy na ulicach, żądamy uwolnienia więźniów politycznych, oczekujemy zaprzestania represji wobec polskiej mniejszości. W Wołkowysku – mieście partnerskim Lęborka odbyło się kilka tygodni temu m.in. przeszukanie siedziby Związku Polaków na Białorusi połączone z aresztowaniem przewodniczącej lokalnego oddziału Marii Tiszkowskiej.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Lęborka i powiatu lęborskiego do wspierania represjonowanych obywateli Białorusi poprzez akcje charytatywne, społeczne i polityczne. Niech żyje Wolna Białoruś!”

Poprzedni artykułFarm Frites Poland pierwszym partnerem strategicznym hospicjum w Pogorzelicach
Następny artykułParking dla autokarów turystycznych potrzebny od zaraz