Reklama

Jak ma wyglądać transport w naszym regionie? Czy postawić na budowę nowych dróg, rozwój komunikacji publicznej, czy raczej potrzebna jest sieć tras rowerowych z nowoczesną infrastrukturą? A może należy pilnie zadbać o bezpieczeństwie pieszych?  O tym wszystkim będzie można podyskutować podczas warsztatów online, organizowanych przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot dla mieszkańców Powiatu Lęborskiego. Spotkanie warsztatowe on-line odbędzie się 25 maja. Zapraszamy do udziału! Rejestracja w mniej niż minutę!

– To mieszkańcy zdecydują jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości – czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata – mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS.

W powiecie lęborskim warsztaty odbędą się 25 maja (wtorek) o godz. 17

– Spotkania potrwają około 2 godzin, będziemy pracować w 6 zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami porozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu. Porozmawiamy o wszystkim tym, co ma wpływ na nasze codzienne życie – dodaje Karolina Orcholska.

Aby wziąć udział w warsztatach dla powiatu lęborskiego wystarczy się zarejestrować klikając w link. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Uwaga – liczba uczestników jest ograniczona. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

Formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjtu0xoIx1gyLBDh_zMfSEdgJH_yX2oQFCgxZ2qKPPKXCVIg/viewform

Poprzedni artykułPierwsze przedszkole katolickie w Lęborku
Następny artykułOSP Leśnice otrzymała pralko-suszarkę od lęborskiego Media Expert