Reklama

Skończył się długi weekend, podczas którego nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu lęborskiego czuwała większa niż zwykle liczba policjantów. Nie obyło się bez zatrzymań osób podejrzewanych o przestępstwo i poszukiwanych. Policjanci wyeliminowali też z ruchu drogowego siedmiu nietrzeźwych kierujących i ujawnili szereg wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obostrzeń sanitarnych.

Mundurowi dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w trosce o nasze wspólne zdrowie, sprawdzali respektowanie zasad reżimu sanitarnego.

Mundurowi przeprowadzili ponad 300 sprawdzeń miejsc najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów, w tym głównie hoteli, restauracji i klubów. Większą liczbę patroli policyjnych można było zauważyć w okolicach ulic o zwiększonym o natężeniu ruchu, deptaków, dworców i innych miejsc użyteczności publicznej. Policjanci sprawdzali czy respektowane są aktualne obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID-19. Wobec osób niestosujących się do aktualnych zasad reżimu sanitarnego podjęli ponad 70 interwencji i nałożyli 31 mandatów karnych, zastosowali 28 pouczeń i skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu. Te interwencje dotyczyły w przeważającej mierze niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Policyjne działania skutkowały m.in. wyeliminowaniem z ruchu drogowego siedmiu nietrzeźwych kierujących, wśród których jeden miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i prowadził motorower mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a drugi z obecnością w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, bez uprawnień prowadził osobowe mitsubishi.

W Łebie funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, poszukiwanych przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności, a w gminie Nowa Wieś Lęborska 25-latka, przy którym znaleźli kilka woreczków z kokainą.