Budowa drogi ekspresowej S6 - Węzeł Strzebielino
Budowa drogi ekspresowej S6 - Węzeł Strzebielino
Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wskazała wykonawcę drogi ekspresowej S6 Leśnice – Bożepole Wielkie.

W przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku tzw. Trasy Kaszubskiej między Leśnicami (Lęborkiem) a Bożympolem Wielkim, najkorzystniejszą ofertę (choć nie najtańszą) złożyła firma Budimex. Koszt prac został wyceniony na ponad 718 mln złotych, dokładnie 718 669 944,83 zł.

Planowany 22-kilometrowy odcinek będzie dwujezdniową drogą ekspresową, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju. Na trasie przewidziano budowę węzłów Lębork Południe, Lębork Wschód, Łęczyce oraz rozbudowę węzła Bożepole Wielkie. Dzięki budowie drogi ekspresowej przejazd tym odcinkiem S6 skróci się o połowę, a także poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Droga ma być gotowa do 2025 roku.

Oferta przewiduje skrócenie czasu realizacji o 3 miesiące oraz wydłużenie o 5 lat okresu gwarancji na instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze oraz ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem. Dzięki tej inwestycji kierowcy zyskają możliwość szybszego przejazdu w kierunku Trójmiasta, a mieszkańcy Lęborka południową obwodnicę miasta.

Poprzedni artykułZmiana godzin funkcjonowania punktu drive-thru przy szpitalu w Lęborku
Następny artykułWeronika Klejna z brązowym medalem Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu