Reklama

W 2020 roku Daniel Obajtek kupił w centrum Łeby pensjonat z restauracją. Nieruchomość nabył od burmistrza Andrzeja Strzechmińskiego za 1,7 mln zł. Pensjonat prowadzi teraz znajoma brata Obajtka, która jest jednocześnie prezesem miejskiej spółki – pisze „Gazeta Wyborcza Trójmiasto„.

W rozmowie z GW burmistrz wyjaśnia, że kupca obiektu szukał kilka lat. Po tym, jak nieruchomość zmieniła właściciela, pensjonat i restauracja zostały gruntownie wyremontowane. Zmieniła się też nazwa – na Zatoka Aniołów. Lokal prowadzi w ramach swojej działalności gospodarczej Julia Tomicka, która jest też prezesem należącego do miasta Portu Jachtowego w Łebie Sp. z o.o.

Więcej o sprawie w artykule: Obajtek, znajoma brata i Zatoka Aniołów. Prezes Orlenu odkupił pensjonat od burmistrza Łeby >>

Z informacji zebranych przez dziennikarzy portalu Oko.press i „Newsweek” wynika, że Daniel Obajtek ma kilkanaście nieruchomości w różnych miejscach w Polsce. Gazeta Wyborcza opublikowała również nagrania, z których wynika, że w czasie, gdy był wójtem Pcimia z tylnego siedzenia kierował firmą, choć zgodnie z prawem nie mógł tego robić. Tymczasem Daniel Obajtek złożył wniosek do CBA o ponowną kontrolę swoich oświadczeń majątkowych oraz chce, by Prokuratura Krajowa zbadała decyzję śledczych z Krakowa, którzy odmówili wszczęcia postępowania w sprawie składania przez niego fałszywych zeznań (dotyczących opublikowanych nagrań).

Poprzedni artykułPolicjanci z lęborskiej drogówki zaplanowali lokalne działania „Bezpieczny Powiat”
Następny artykułIle szczepień na COVID-19 wykonano w powiecie lęborskim? Stan szczepień w kraju i na Pomorzu