Reklama

Można otrzymać nawet 12 tys. zł dofinansowania na działania z zakresu kultury lub edukacji lokalnej. Wśród przygotowanych propozycji mogą znaleźć się m.in. interaktywne gry, rozmowy on-line czy filmy. Składanie wniosków trwa do 26 kwietnia. Pierwsze spotkania informacyjne on-line już 15 i 16 marca.

Szczegóły na temat udziału w konkursie znajdują się na stronie: http://www.sieckultury.pl/.

To projekt, którego głównym celem jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w województwie pomorskim. Chodzi o pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury. W 2021 r. mają być realizowane przedsięwzięcia zakładające współpracę sfer kultury i oświaty, uwzględniające obowiązujące ograniczenia i obostrzenia ogłaszane przez rząd. Ich efekty zostaną zaprezentowane on-line.

Warunkiem składania aplikacji w konkursie jest udział w szkoleniach obligatoryjnych, które odbyły się w edycjach 2019-2020 lub wzięcie udziału w tegorocznych warsztatach z tworzenia i realizacji projektów (22-25 marca), konsultacji wniosków (26 marca) i metod włączających w pracy z dziećmi i młodzieżą (27 marca).

Szczegółowe informacje o procedurze konkursowej zostaną przekazane na dwóch spotkaniach informacyjnych on-line: 15 i 16 marca w godz. 17.00-18.30. Rejestracja na spotkania.

Najwyżej punktowane będą działania w dwóch kategoriach – początkujących i doświadczonych realizatorów. Realizatorzy mogą liczyć na wsparcie finansów do 1 do 12 tys. zł.

Konkursowe pomysły na działania z zakresu edukacji kulturowej muszą być złożone przez minimum dwóch partnerów. Jednego z sektora edukacji i jednego z sektora kultury, którzy wspólnie będą realizować projekt. Wnioski należy składać do dnia 26 kwietnia 2021 r. do godz. 17.00, mailowo na adres: [email protected].

Szczegółowe informacje, regulamin i wzór wniosku znajdują się na: http://sieckultury.pl/.

ŹRÓDŁODorota Kulka / pomorskie.eu
Poprzedni artykułTesty na COVID-19 na lotnisku także dla przylatujących do Gdańska
Następny artykułPolicjanci z lęborskiej drogówki zaplanowali lokalne działania „Bezpieczny Powiat”