Reklama

Na terenie przyszkolnym rusza właśnie kompleksowa przebudowa placu na którym powstanie atrakcyjny dziedziniec połączony z dużym parkingiem. Z miejsc postojowych korzystać będą pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. Przy szkole powstanie miejsce do wypoczynku i spotkań uczniów z nauczycielami ze stylizowanym ogrodzeniem, ławkami, stojakami dla rowerów. W projekcie przewidziana została dyskretna wiata śmietnikowa oraz nasadzenia zieleni.

W ramach wartej 840 tys. zł inwestycji powstanie też utwardzony i odwodniony parking na 35 miejsc. Część z nich zlokalizowana przed ogrodzeniem szkoły będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Projekt parkingu i dziedzińca wykonała Pracownia Szpilewicz Architekci. Wykonawcą robót jest firma PHU Mański z Lęborka.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie także przejście dla pieszych przed szkołą od strony „Biedronki”. Będzie ono teraz dwuetapowe. Po likwidacji gimnazjum w SP1 uczą się uczniowie z klas I-III. Wielu z nich do szkoły podwożą samochodami rodzice. Funkcjonalny parking ułatwi dojazd i powrót do szkoły.

Inwestycja ma być zakończona jeszcze przed pierwszym wrześniem tego roku.

Poprzedni artykułPonad 7 tys. zaszczepionych na COVID-19 w powiecie lęborskim. Akcja szczepień w toku
Następny artykułPogoń Lębork żegna i wspomina swojego piłkarza i trenera Edwarda Jadeszko