Reklama

„Zakątek” i „Siedlisko” to nowe nazwy domów do których przenieśli się niedawno podopieczni „Domu Dziecka” (Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej) przy ul. Okrzei. Dwa nowe nowoczesne domy powstały na działkach Powiatu Lęborskiego w Nowej Wsi Lęborskiej przy ul. Ogrodowej.

Zgodnie z nowymi zapisami Ustawy o Wspieraniu Rodziny i Systemie Pieczy Zastępczej likwidacji uległy duże placówki, a po reformie w każdym domu nie może mieszkać więcej niż 14 dzieci. Samorządy miały czas na zmiany do końca roku 2020. Powiat Lęborski wypełnił to zobowiązanie na cztery miesiące przed obligatoryjnym terminem.

W nowych dwóch bliźniaczych obiektach dzieci i młodzież mają do dyspozycji dwuosobowe pokoje, zaplecze kuchenne i sprzyjające odpoczynkowi pomieszczenia strefy relaksu. Lokalizacja zapewnia spokój i ciszę. Oba budynki umożliwiają przebywanie po 14 dzieci i młodzieży w każdym z nich wraz z opiekunami. Kolejnym wyróżnikiem są energooszczędne technologie zastosowane w procesie budowy, które w znaczący sposób obniżą koszty eksploatacyjne budynków.

Poprzedni artykułNowe stowarzyszenie samorządowe w 40-lecie Porozumień Sierpniowych
Następny artykułZWAE – 20 lat z pasją do sukcesu – historia powstania firmy