Reklama

Na mecie arcytrudnego biegu z przeszkodami zameldowało się 484 zawodników i 40 drużyn. W klasyfikacji drużynowej pierwszą lokatę zajęła drużyna w składzie której pobiegli szeregowi: Albin Zacharczuk, Norbert Jefimczyk, Miłosz Kuczkowski, Radosław Jankowski i Michał Niemczyk.

– Cało i zdrowo dobiegliśmy do mety – mówił na łamach „Polski Zbrojej” szer. Albin Zacharczuk, lider zwycięskiej ekipy. Poza Michałem Niemczykiem, który już startował w biegach przeszkodowych i nie jest specjalistą od biegów patrolowych, wszyscy debiutowali w tego typu imprezie. – Nasz dowódca, ppłk Kamil Hohm, lubi sport i mobilizuje nas do startu w mistrzostwach Wojska Polskiego w biegu patrolowym. Uznaliśmy, że start w Formoza Challenge będzie dla nas dobrym sprawdzianem przed kwalifikacjami do czempionatu – dodaje szeregowy Zacharczuk.

Lider zwycięskiej drużyny podkreślił, że ich zespół starał się pokonywać trasę w dwóch grupkach. – Z przodu biegło dwóch zawodników, a kilkanaście metrów za nimi trzech. Dzięki temu nie przeszkadzaliśmy sobie przy pokonywaniu przeszkód. Staraliśmy się to robić dynamicznie i na mecie przyniosło to dobry rezultat. Drugą drużynę wyprzedziliśmy o ponad cztery minuty – dodaje szer. Albin Zacharczuk.

Poprzedni artykułPoród rodzinny w lęborskim szpitalu wkrótce znów będzie możliwy
Następny artykułSpotkanie z posłami Konfederacji w Lęborku