Mieczysław Struk - Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Mieczysław Struk - Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Reklama

Po jedenastu dniach pobytu w szpitalu i dwukrotnym badaniu potwierdzającym wynik negatywny Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk w środę 8 kwietnia opuścił szpital. Zgodnie z zaleceniami lekarzy najbliższe dni spędzi w domu.

– Dzisiaj już piszę do Was z domu, gdzie mogłem powrócić po kolejnym badaniu, które wyszło negatywnie oraz przede wszystkim dzięki profesjonalnej opiece personelu Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej – napisał dziś marszałek Struk na swoim profilu w mediach społecznościowych.

https://www.facebook.com/strukmieczyslaw/posts/1511438525698895?xts%5B0%5D=68.ARDW_bYt77ociEKU5Lp6U5RMon0IDb-OSYVQoIlJ7bAGH6MOzi86TjRdX-X2l2XWMV5UomdkfP04XYOoMcoR-vIFoOPxERq6iFD_8WlfxqFcNQCblMQlW-MMFkZJWWf1ZqOvg5Fdzey8vIAV0OtMLmWPhp9yZriecYZyx2eg2eI0jbEIxh5vtkhktJfK1liLsKgT7wtHUkMXmqNltqJ3uV_Tr2Hhj3Dj9lWsryfMCr4UGUmlPlrOArjLZyjXD-24FurpO__tbX9FxesGBo7PEekFC8aNqn1Svo3Vv0iY_dXnIqmKu-YwXoInja7pYmpMpxCPMaqQIY9nduBfUAU5JdUE&tn=-R

Mieczysław Struk w szpitalu przebywał od 29 marca. Przez cały ten czas pozostawał w kontakcie z pozostałymi członkami Zarządu Województwa i pracownikami UMWP czynnie uczestnicząc w działaniach urzędu. Obecnie marszałek jest zdrowy, czuje się dobrze, ale zgodnie z zaleceniami lekarzy najbliższe dni spędzi w domu. Oczywiście nadal będzie aktywnie włączał się w działania UMWP.

Obecnie kwarantanną objętych jest 70 pracowników UMWP. Liczba zakażonych koronawirusem pracowników UMWP to siedem osób. Wciąż czekamy na spływające wyniki wymazów pobranych od pracowników UMWP objętych kwarantanną. Dotychczasowe wyniki badań: 4 testy z wynikiem pozytywnym, 44 testy z wynikiem negatywnym.

Kwarantanna nie ma wpływu na płynność funkcjonowania urzędu marszałkowskiego. Pracownicy UMWP pozostający na kwarantannie pracują m.in. nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla pomorskich szpitali oraz dla przedsiębiorców.

Przypominamy, że 80 proc. pracowników od dwóch tygodni pracuje w trybie zdalnym. Łącznie we wszystkich budynkach UMWP pracuje obecnie mniej niż 50 osób, których osobista obecność jest konieczna do utrzymania płynności pracy urzędu (m.in. obieg dokumentów i korespondencji). Wszyscy pracownicy przebywający w pracy są wyposażeni w rękawiczki i maseczki oraz w płyn dezynfekujący. Na stanowiskach pracy zachowane są wszystkie wytyczne GIS (odległość od innych osób, kontakt nie więcej niż 2 osób, dezynfekcja klamek, drzwi, łazienek co 2 godziny itd.)

Poprzedni artykułDyrektor WUP w Gdańsku: Przyjmujemy wnioski, środków spodziewam się na dniach
Następny artykułLampy LED oświetlają teraz ulicę Spółdzielczą w Lęborku