Oczyszczalnia ścieków w Lęborku
Oczyszczalnia ścieków w Lęborku
Reklama

Wielu mieszkańców Lęborka obawia się, czy obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa, może doprowadzić do braku wody, ciepła lub innych mediów dostarczanych do naszych domów. Do sprawy odniósł się Urząd Miejski w Lęborku.

– We wszystkich jednostkach miejskich podejmowane są działania profilaktyczne, mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19. Kluczowym elementem jest zapewnienie dostaw wody i energii cieplnej na terenie miasta – informuje Witold Namyślak, burmistrz Lęborka.

MPWiK jak również MPEC zapewniają, że posiadają pełne zdolności produkcyjne oraz nie przewidują żadnych zakłóceń w zaopatrzeniu miasta w wodę o odpowiedniej jakości oraz energię cieplną. Również system odprowadzania i oczyszczania ścieków jest w pełni sprawny i pracuje prawidłowo. Jednocześnie Zakład Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” w Czarnówku informuje, że nie przerywa przyjmowania odpadów z terenu gminy.

Od 19 marca 2020 r. wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, pracuje ona według sobotniego rozkładu jazdy. Codziennie przeprowadzana jest dezynfekcja wnętrza autobusów oraz wprowadzono obowiązek przewietrzania pojazdów na pętlach.