Oczyszczalnia ścieków w Lęborku
Oczyszczalnia ścieków w Lęborku
Reklama

Wielu mieszkańców Lęborka obawia się, czy obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa, może doprowadzić do braku wody, ciepła lub innych mediów dostarczanych do naszych domów. Do sprawy odniósł się Urząd Miejski w Lęborku.

– We wszystkich jednostkach miejskich podejmowane są działania profilaktyczne, mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19. Kluczowym elementem jest zapewnienie dostaw wody i energii cieplnej na terenie miasta – informuje Witold Namyślak, burmistrz Lęborka.

MPWiK jak również MPEC zapewniają, że posiadają pełne zdolności produkcyjne oraz nie przewidują żadnych zakłóceń w zaopatrzeniu miasta w wodę o odpowiedniej jakości oraz energię cieplną. Również system odprowadzania i oczyszczania ścieków jest w pełni sprawny i pracuje prawidłowo. Jednocześnie Zakład Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” w Czarnówku informuje, że nie przerywa przyjmowania odpadów z terenu gminy.

Od 19 marca 2020 r. wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, pracuje ona według sobotniego rozkładu jazdy. Codziennie przeprowadzana jest dezynfekcja wnętrza autobusów oraz wprowadzono obowiązek przewietrzania pojazdów na pętlach.

Poprzedni artykułSzykują się zakupy środków ochrony osobistej dla pracowników szpitala w Lęborku
Następny artykułDuże wyróżnienie dla lęborskiej policjantki, która pomogła…