Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" zaprasza na spektakl operowy dla najmłodszych pod tytu
Reklama

Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" zaprasza na spektakl operowy dla najmłodszych pod tytułem „Opera jak z bajki” przygotowany przez zespół muzyki klasycznej Les Femmes.

Ten wyjątkowy muzyczny spektakl dla dzieci zaprezentowany zostanie w niedzielę, 19 stycznia 2020 roku, w Kinie „Fregata”. Początek o godzinie 13:00. Bilety w cenie 10 złotych dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej oraz za pośrednictwem strony internetowej www.lck-fregata.pl na której można on-line wybrać miejsce i zapłacić przelewem za bilety.

W "Operze jak z bajki" są księżniczki i rycerze, królowie, rusałki i przebierańcy. Nawet gdy akcja toczy się wśród zwykłych śmiertelników, nie brakuje wielkich czynów, gorących uczuć i zawiłych nieporozumień. Chcemy, na powrót, opowiedzieć o tym wszystkim dzieciom! Sięgniemy do ich języka zachowując jednocześnie całą muzyczną treść. Pojawią się arie, duety i tercety: królewien, czarownic, Jasia i Małgosi, czy brzydkich sióstr Kopciuszka. Na scenę zaprosimy również naszych najmłodszych widzów – spektakl z ich pomocą nie może się nie udać!

„Opera jak z bajki” to kolaż operowy – spektakl złożony z fragmentów oper różnych kompozytorów, którym została nadana nowa, spójna fabuła. Przedstawienie, na wzór „prawdziwej” opery, składa się z IV aktów. Każdy dotyczy innego opowiadania. Aby arie, duety i tercety były zrozumiałe, oryginalny tekst zastąpiłyśmy autorskimi tekstami w języku polskim. Wszystkie dialogi, zarówno te z dziećmi jak i na scenie, są w postaci improwizowanych recytatywów (śpiewnej melodeklamacji), również w języku polskim. W programie celowo wykorzystałyśmy fragmenty oper o tematyce baśniowej. Sięgnęłyśmy do rarytasów literatury operowej, dzięki czemu spektakl jest równie atrakcyjny dla dorosłych wyjadaczy tej dziedziny sztuki. Czas trwania – 55 minut