Brytyjski gitarzysta i wokalista  Eddie Angel  zagra 27 marca w Lęborku
Reklama

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza wszystkich fanów bluesa i rocka na koncert Eddiego Angela. Mieszkający w Londynie gitarzysta i wokalista zagra w Lęborku w piątek, 27 marca 2020 roku. Początek koncertu o godzinie 18. Bilety w cenie 20 złotych dostępne są kasie kina przy ulicy Gdańskiej oraz za pośrednictwem strony internetowej www.lck-fregata.pl.

To druga wizyta tego brytyjskiego gitarzysty i wokalisty w lęborskiej „Fregacie”. Pierwszy koncert sprzed dwóch lat został rewelacyjnie przyjęty przez lęborską publiczność. Podobnie jak w 2018 roku – Eddie Angel zagra razem z doskonałym gitarzystą z Japonii – Marem Todanim.

Kim jest Eddie Angel? To mieszkający w Londynie genialny angielski gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów. Charyzmatyczna postać, wielki showman i urodzony artysta w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Na początku malarz i rysownik, swoją przygodę z gitarą zaczął dopiero w wieku 20 lat, ale budząc w sobie wielki talent do tego instrumentu już jako 23-latek zaczął siać postrach na scenach londyńskich klubów. Na przestrzeni lat koncertował z wieloma wykonawcami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, USA i na Karaibach. Wraz z członkami zespołu Jacka Bruce’a tworzył house band słynnego londyńskiego klubu Ronnie Scott’s. Miał okazję grywać na jednej scenie z wieloma bardziej i mniej znanymi muzykami, od zespołu Rory Gallaghera po Oasis i tak różnych stylach muzycznych jak punk i soul. Brał udział w popularnych rejsach bluesowych „Blues cruise”. BB King , którego miał okazję poznać i występować przed nim, powiedział o nim „niech Eddie niesie bluesową pochodnię”. Jako kompozytor szczególnie ceni sobie też znajomość z Rayem Davisem z The Kinks. Współpracuje z legendarnym inżynierem dźwięku Rogerem Mayerem, twórcą efektów gitarowych spopularyzowanych przez Jimmiego Hendrixa.
Muzyczne inspiracje: Albert King, BB King, Albert Collins, Otis Rush, Johnny Guitar Watson, Eric Clapton, Peter Green, Steeve Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Keith Richards, Jeff beck, Johnny Cash, John Lennon, Elvis Presley, Bob Dylan, gitarzyści od Ronniego Earla po Jamesa Burtona, Cliffa Gallupa czy Django Reinhardta. Jak sam mówi, amerykański i brytyjski blues to klasyki które zawsze już będą klasykami.

Eddie Angel w swojej twórczości zawsze wierny gitarze – miłości swojego życia, łączy prostotę i efektowność. Stawia na jakość pisanych przez siebie utworów – opowieści ze świetnymi ścieżkami gitary i rock nad rollową ekspresją, jak sam to obrazowo ujmuje „jak Johnny Cash pędzący na ostrzu noża i spotykający szatańską fryzjerkę” – cały w czerni, z łatwością obojętnie żującego gumę Wampira Rock And Rolla zdobywa serca publiczności swoimi ostrymi jak brzytwa riffami i wielką charyzmą.

Mar Todani – japoński gitarzysta urodzony w Hiroshimie. W latach 90-tych był gitarzystą Big Joe Turner & Memphis Blues Caravan, potem wielu ameykańskich bluesmenów, takich jak Martha High, Melvia Chick Rodgers, Eddie Kirkland, Ernie Johnson, Marten Ingle, Shana Waterstown, Nina Van Horn. Na scenie niczym samurajski wojownik, energicznie i ujmująco dopełnia ten atrakcyjnie się prezentujący skład.

Skład zespołu:
Eddie Angel – wokal, gitara
Mar Todani – gitara
Andy Blowers – bas
Tomek Bubieńczyk – perkusja