Szczęśliwa Przystań - punkt przedszkolny w Lęborku
Reklama

Na ponad 200m2 w centrum Lęborka powstał nowy punkt przedszkolny – Szczęśliwa Przystań. Placówka posiada najnowsze certyfikowane wyposażenie, kilka sal dydaktycznych, a także profesjonalną kadrę pedagogiczną. Prowadzi ją Fundacja Podaruj Odrobinę Szczęścia, która na realizację projektu otrzymała wsparcie regionalnego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

W poniedziałek 4 marca w godz. 13:00 – 18:00 odbędzie się oficjalne otwarcie nowego punktu przedszkolnego Szczęśliwa Przystań przy ul. Staromiejskiej 7C w Lęborku (naprzeciwko piekarni Wenta). W programie wydarzenia, oprócz możliwości zwiedzania obiektu, poczęstunku oraz animacji dla dzieci, przewidziano także warsztaty dla rodziców z psychologiem Agnieszką Rozenkranc pt. „Adaptacja dziecka w przedszkolu” (godz. 15:30) oraz terapeutą masażystą Mateuszem Neumannem, który przedstawi rolę masażu w leczeniu zaburzeń związanych z aparatem ruchu (godz. 16:15).

Certyfikowany sprzęt dzięki OWES

– Stworzyliśmy zupełnie nowy punkt przedszkolny i klub dziecięcy, korzystając jednocześnie z doświadczenia jakie zdobyliśmy prowadząc już podobną placówkę, na mniejszą skalę, w naszym mieście – mówi Małgorzata Wesołowska, prezes zarządu Fundacji Podaruj Odrobinę Szczęścia. – Dzięki dofinansowaniu z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Słupsku, mogliśmy całkowicie przeobrazić duży lokal w centrum Lęborka, dostosowując go do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także zakupić nowy certyfikowany sprzęt, który będzie wykorzystywany w codziennych zajęciach – dodaje.

Szeroka oferta zajęć terapeutycznych

Placówkę dostosowano do potrzeb dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego – niektóre z sal dydaktycznych są zminimalizowane kolorystycznie, jest w nich także mniej zabawek, aby dzieci mogły lepiej skupić się na prowadzonych zajęciach. W placówce będzie dostępna wanna z hydromasażem, przygotowano wyposażenie do treningu Stymulacji Neurosensorycznej Tomatis® , diagnozy i terapii EEG Biofeedback, mikropolaryzacji tDCS Sooma, czy sensomotoryki wraz ze sprzętem Medi Balance Pro oraz terapii Warnkego. Dzięki temu, Szczęśliwa Przystań będzie jedyną w Lęborku placówką, oferującą kompleksowe wsparcie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, ale nie tylko. W programie dla przedszkolaków przewidziano także fitness, zajęcia językowe, edukację multimedialną z nauką kodowania, a w przyszłości także zajęcia z piłki nożnej i wyjazdy na basen. Dzieci skorzystają także z trzech posiłków dziennie.

Punkt przedszkolny oraz klub dziecka

Nowa placówka punkt przedszkolny Szczęśliwa Przystań w Lęborku będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku w godz. 6:45 – 16:30. Do punktu przedszkolnego przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, natomiast klub dziecięcy przyjmuje maluchy w wieku od roku do 3 lat. Dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego pobyt w przedszkolu oraz oferta terapeutyczna są całkowicie bezpłatnie. Szczegóły na stronie www.szczesliwaprzystan.pl oraz pod nr. tel. 798 599 948

https://www.facebook.com/szczesliwaprzystan/posts/409425336500078

Oficjalne Otwarcie – Punkt Przedszkolny SZCZĘŚLIWA PRZYSTAŃ

Kiedy: 4 marca 2019 r. – godz. 13:00 – 18:00
Gdzie: Lębork, ul. Staromiejska 7C (naprzeciwko piekarni Wenta)

15:30 – Agnieszka Rozenkranc (psycholog) – Adaptacja dziecka w przedszkolu

  • Jak sobie poradzić w całkiem nowej sytuacji i wspierać dziecko na nowej drodze?
  • W jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o nowej sytuacji?
  • Przygotowanie dziecka i siebie do zmiany w życiu.
  • Zmniejszenie stresu związanego z rozpoczęciem zajęć przedszkolnych.

16:15 – Mateusz Neumann (terapeuta masażysta) – Rola masażu w leczeniu zaburzeń związanych z aparatem ruchu:

  • wpływ masażu na rozwój sensomotoryczny dziecka
  • spastyczność mięśni (nadmierne napięcie mięśniowe), skolioza, hiperlordoza, choroba Scheuermanna (kifoza młodzieńcza), hipotonia mięśniowa (obniżone napięcie mięśniowe)
  • rola oksytocyny w kontaktach społecznych dziecka
  • stres i perystaltyka jelit – dziecko niejadek