Reklama

Pierwszy majowy weekend tradycyjnie przywitamy w Sopocie kulturalnie, artystycznie, rekreacyjnie, sportowo, muzycznie… Jak zawsze każdy znajdzie po prostu coś dla siebie. Wystarczy przyjechać do Sopotu i zostać na dzień, dwa lub trzy, i czerpać z bogatej oferty różnorodnych imprez.

1 maja, piątek

Majówkę rozpoczynamy rodzinnie, w Kawiarni Artystycznej Młody Byron w Dworku Sierakowskich. W ramach projektu „Kreatywna Rodzina” odbywać się tu będą warsztaty teatralne, modelarskie, malowanie toreb i koszulek, wspólne pisanie Niekończącej się Historii, rodzinny turniej piłki koszykowej i wiele innych atrakcji dla rodziców i dzieci. Projekt będzie kontynuowany również 2 i 3 maja.

Kto interesuje się historią, będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę dzięki specjalnej ofercie Majówki na Grodzisku, w której znajdzie się m.in. zwiedzanie Osady z Epoki Kamienia.

W samo południe z Placu Konstytucji wyruszy wyjątkowa Parada Zwierząt „Król Lew i jego drużyna”. Artyści Transgatunkowego Teatru Sfinks oraz właściciele zwierzaków wraz ze swoimi podopiecznymi i przebrani „zwierzęco” sympatycy przejdą w barwnym i dźwięcznym orszaku sopockim Monciakiem. Podczas imprezy odbędzie się zbiórka datków dla sopockiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz aukcja ich podopiecznych. Na zakończenie na scenie ustawionej na Placu Przyjaciół Sopotu wystąpi zespół Asia i Koty. Zwieńczeniem całości będzie wernisaż wystawy „Motywy Zwierzęce” w Klubie Dwie Zmiany.

Na Placu Przyjaciół Sopotu ponownie zabrzmi w tym dniu muzyka za sprawą zespołów Rogulus x Szwelas und Gos oraz MARIA KA.

Wieczorne godziny będzie można spędzić w Teatrze na Plaży oglądając Rewię „Jutro będzie lepiej”, spektakl muzyczny z piosenkami z lat 20-tych i 30-tych.

Na zakończenie tego dnia spragnionych taneczno-artystycznych wrażeń z tej samej epoki zapraszamy do Klubu Atelier na „GRAMOFONOMANKĘ”, imprezę przebieraną w stylu lat międzywojennych.

2 maja, sobota

Sobotni ranek  rozpoczniemy  pysznym śniadaniem dzięki Targowi Śniadaniowemu, który powraca do Sopotu po zimowej przerwie. Wyjątkowo podczas Majówki będziemy mogli celebrować nasze śniadanie na Placu Przyjaciół Sopotu.

Jako, że nie samym chlebem człowiek żyje, przez cały dzień na Placu Zdrojowym odbywał się będzie projekt „Zdrowy styl życia, sposobem na szczęście”.

Natomiast zwolennicy biegania na długie dystanse będą mogli wziąć udział w imprezie PKO Sopot Półmaraton, biegu centralnymi ulicami Sopotu łącznie z sopockim molo.

Ten dzień spędzimy również z Radiową Trójką i otworzymy zainicjowaną w roku ubiegłym Kulturalną Plażę Trójki. Będą audycje na żywo Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha, spotkanie z Katarzyną Figurą, a także wieczorny koncert na plaży zespołu Trupa Trupa.

Spragnionych sportowych atrakcji zapraszamy do wzięcia udziału w turniejach siatkówki plażowej na sopockiej plaży oraz piłki nożnej na Sopockich Błoniach.

W ramach wspólnego piknikowania na Sopockich Błoniach będzie można wziąć udział również w aktywnych zajęciach na świeżym powietrzu: crossfit, tai chi i zumba. Muzyczny akcent podczas pikniku zapewnią zespoły Band_A i SopotAllStars.

Rodzinnie i tanecznie będą mogli spędzić ten dzień mieszkańcy Brodwina i ich goście podczas festynu Majówka – Tańcówka. Będzie zumba, taniec towarzyski, taneczne popisy przedszkolaków i wiele innych atrakcji.

Najmłodszym i ich rodzicom polecamy „Pchłę Szachrajkę w Sopocie”, kabaretowo-edukacyjne przedstawienie teatralne na podstawie utworu Jana Brzechwy. Będzie wystawione dwukrotnie (również 3 maja) w Teatrze na Plaży.

Kolejna propozycja rodzinnego spędzenia czasu to warsztaty z budowania latawców, konkurs na budowę zamków z piasku i turniej gier rodzinnych, które odbędą się na plaży przy Zatoce Sztuki.

Wieczór ponownie upłynie pod znakiem spektaklu muzycznego. Tym razem w Teatrze na Plaży zobaczymy „Babskie Lato” w  wykonaniu Les Femmes.

3 maja, niedziela

Święto Narodowe Trzeciego Maja uświetni Piknik Militarny na Placu Przyjaciół Sopotu.

Miłośników kina zapraszamy w tym dniu na Wniebowzięty Sopot, filmowy spacer po Sopocie, a zainteresowanych artystyczną historią miasta na „Sopocki Montparnasse” – wędrówkę szlakiem kultury i sztuki.

Ostatnim wydarzeniem Majówki będzie koncert Ireny Melcer „Nie hajtam się” na Kulturalnej Plaży Trójki.

Bilety na spektakle w Teatrze na Plaży do kupienia na stronie www.bart.sopot.pl oraz  bezpośrednio przed spektaklem.

Sopocką Majówkę zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Sopotu.

Więcej informacji na www.bart.sopot.pl