Reklama

Rozegrana została siódma kolejka amatorskich rozgrywek w siatkówkę. Jest to zarazem przedostania kolejka rundy zasadniczej, po której zespoły będą włączyć w fazie play off o wejście do półfinałów.

Podczas tej kolejki, aż cztery zespoły grały dwa mecze. I Lęborski Batalion Zmechanizowany wygrał oba mecze i zgarnął sześć punktów. Tom Blok Wejherowo również wygrał dwa mecze bez starty seta, ale z AZSem musiał walczyć aż do 35 punktu aby utrzymać tego dnia czyste konto. Zespół Tom Blok już zakończył rozgrywki w rundzie zasadniczej i czeka na rozegranie ostatniej kolejki i dalsza walkę o finał. Młodzi Gniewni jeden mecz wygrali i jeden przegrali, zwycięstwo odnieśli z I LO Lębork. AZS oba swoje mecze przegrał.

fot. Marcin Klukowski

Pozostałe zespoły rozegrały po jednym spotkaniu. KS Baza 44 wygrał z AZS 2:0 i zdobył kolejne punkty w ogólnej klasyfikacji. Romek Lębork, Bojan Żubry oraz I LO nie odniosły zwycięstwa podczas tej kolejki.

Sytuacja w tabeli wygląda bardzo ciekawie. Na pierwszym miejscu jest zespół Tom Blok Wejherowo, drugą lokatę zajmują zawodnicy KS Baza 44, trzecie miejsce Skojan Team Puck, czwarte miejsce zajmuje I Lęborski Batalion Zmechanizowany. To między tymi zespołami rozegra się walka o dwa pierwsze miejsca dające bezpośredni awans do półfinału. Pozostałe zespoły mają bardzo małe różnice punktowe i ostanie mecze będą decydować o końcowej klasyfikacji w rundzie zasadniczej.

Kolejne mecze Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku odbędą się 7, 14 i 21 kwietnia. To właśnie 21 kwietnia odbędą się finały rozgrywek amatorskich i poznamy tegorocznego mistrza ALS.

Galeria

[nggallery id=213]