Reklama

22 marca o godz. 18.00 w lęborskim muzeum nastąpi otwarcie wędrownej wystawy „Dzieciństwo. Ślady i skarby”.  Wystawa była prezentowana już w Bukareszcie, Londynie, Paryżu, Madrycie, Rzymie, Sztokholmie oraz w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, a zorganizowana została w ramach projektu „Childhood. Remains and heritage” (Dzieciństwo. Z przeszłości w przyszłość). 

Przedstawia różnice zachodzące pomiędzy dzieciństwem w różnych częściach Europy. Przedsięwzięcie pokazało, że dzieciństwo jest kulturalnie uwarunkowane przez ludzi żyjących w danym czasie i określonej przestrzeni, a także dało możliwość spojrzenia na życie dzieci w przeszłości.

mat. prasowe

Wystawa jest również efektem wielu eksperymentów i inicjatyw, które pojawiły się podczas trwania projektu. Wystawa jest wzbogacona o materiały audiowizualne zgromadzone przez partnerów projektu podczas jego trwania oraz eksponaty wypożyczone z innych muzeów:  Muzeum im. Floriana Ceynowy w Pucku, Muzeum w Koszalinie, Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach, Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich. Na ekspozycji znajdują się również eksponaty ze zbiorów własnych Muzeum w Lęborku oraz zbiorów osób prywatnych.

Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia.