Reklama

24 stycznia w sali sportowej lęborskiego „Rolniczaka” wiosenne przygotowania rozpoczęli piłkarze Pogoni Lębork. Każdy z zawodników przeszedł Test Conconiego polegający na bieganiu różnym tempem dwustumetrowych odcinków.

Łącznie każdy z zawodników miał do przebiegnięcia ponad dwa kilometry. W czasie biegu, tętno piłkarzy monitorowały pulsometry. Uzyskane wyniki badania będą teraz analizowane.

– Test pozwoli mi zindywidualizować i zoptymalizować zajęcia treningowe w kolejnych miesiącach, po jakimś czasie powtórzę tę próbę wysiłkową by sprawdzić efekty treningów – powiedział po zajęciach trener Sobiesław Przybylski. W przeprowadzeniu testu trenerowi pomagał  kończący studia na AWF-ie w Gdańsku Grzegorz Kowalski.

fot. Kuba Urbański / e-Lębork

Gdy jedni biegali, drudzy się rozciągali lub grali w dziadka. Było dużo czasu na indywidualne rozmowy. Dopisała frekwencja, było 21 zawodników: Michał Skrzypczak, Dominik Czekirda, Szymon Bach, Marek Kozakiewicz, Andrzej Kołucki, Robert Żółtowski, Grzegorz Kowalski, Krzysztof Witkowski, Mariusz Kalamaszek, Bartosz Haraszczuk, Mateusz Stankiewicz, Rafał Morawski, Mateusz Krajnik, Jakub Żmudzki, Sylwester Ilanz.

W pierwszym treningu uczestniczył także Bartek Żmudzki, który wrócił do Lęborka z wypożyczenia w Gryfie Słupsk, Tomasz Gaffke (bramkarz z juniorów), Igor Miasnikow (dołączył z juniorów) oraz zawodnicy grających niegdyś w Pogoni tj. Tomasz Kijek i Łukasz Kołodziejski (obecnie LKS Łebunia). Nową twarzą był testowany 28-letni obrońca Dawid Kaleta grający obecnie w Sztormie Mosty (A-klasa).

Zabrakło z powodu zawodowych Oskara Jasińskiego i Rafała Główczewskiego. Ten ostatni od początku stycznia uczestniczy w wojskowym kursie przygotowawczym i w najbliższych miesiącach jest wyłączony z treningów.

Galeria

[nggallery id=201]