Reklama

Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny roczników 95 i 96 Pogoni Lębork w silnie obsadzonym Noworocznym Turnieju Charytatywnym Filip Cup 2013. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i sponsorom udało się zorganizować świetną imprezę sportową i pomóc Filipowi.

Ideą turnieju była pomoc dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe 19-letniego Filipa Czaji. Środki zebrane podczas turnieju i z odpisu 1% są niezbędne w rehabilitacji Filipa. – W roku 2012 dzięki odpisom z 1% i pomocy ludzi dobrej woli w tym kibiców Pogoni Filip mógł uczestniczyć w dwóch turnusach rehabilitacyjnych w Złotowie. Sześć razy w tygodniu ma zajęcia w domu z dwoma rehabilitantami, objęty jest także indywidualnym nauczaniem – wyjaśnia brat Filipa Michał, kibic Pogoni. Więcej o możliwości pomocy dla Filipa na www.filipczaja.infocity.pl.

Zobacz także: Noworoczny turniej dla Filipa (2011) >>

Turniej przygotował Sebastian Myszk i Kaszubskie Stowarzyszenie Sportowo Kulturalne przy wydatnym wsparciu Stowarzyszeniu Sympatyków Pogoni Lębork. – Cieszę się, że kolejny raz byliśmy w stanie pomóc Filipowi – mówi prezes SSPL Łukasz Hrycyk. – Dopisała frekwencja na trybunach, a to cieszy, z roku na rok turniej nabiera emocji. Chciałbym podziękować wszystkim sponsorom i kibicom, którzy przyłączyli się do pomocy Filipowi. Za rok też będziemy i zagramy dla Filipa.

Popularne piłkarskie przysłowie mówi, że gospodarzom pomagają ściany. W przypadku sobotniego turnieju pomogli kibice Pogoni, którzy z flagami, śpiewami, bębnem głośno dopingowali oba zespoły Pogoni. To rzadki widok na młodzieżowych turniejach w Polsce.

W meczu o trzecie miejsce Pogoń 95 rozgromiła Gwardię Koszalin 5:0. Po dwie bramki zdobyli Mielewczyk i Bulczak, jednego gola strzelił Janowicz. W wyrównanym finale turnieju zagrała Pogoń 96 z Bytovią Bytów. Gdy na dwie minuty przed ostatnią syreną Szymon Śliwiński wyrównał na 2:2 emocje sięgnęły zenitu. Zwycięską bramkę Bytovia strzela na 10 sekund przed końcem meczu i wygrywa finał 3:2. Gole dla Pogoni zdobył Paweł Labuda i Śliwiński. Na szczególne wyróżnienie zasłużył bramkarz lęborczan Patryk Labuda, fenomenalnie broniący w rozgrywkach grupowych, a przede wszystkim w finałach.

Trener drużyny Rafał Bartoszek nie kryje zadowolenia z przebiegu turnieju. – Zagraliśmy ciekawe zawody będąc jedną z młodszych drużyn. W zespole oprócz rocznika 96 zagrało kilku chłopców z rocznika 97 i jeden 98. Jestem pozytywnie podbudowany grą i ambicją chłopaków. Gratuluję im postawy i umiejętności.

Tabela końcowa turnieju Filip Cup 2013

  • 1. Bytovia Bytów
  • 2. Pogoń Lębork 96
  • 3. Pogoń Lębork 95
  • 4. Gwardia Koszalin
  • 5. SMS Słupsk
  • 6. Start Łeba
  • 7. Mściwoj Kartuzy
  • 8. Salos Słupsk
  • 9. Gryf Słupsk
  • 10. Anioły Garczegorze

Galeria

[nggallery id=198]

fot. Sławomir Łukaszuk / Kuba Urbański