Reklama

Koniec roku jest tradycyjnym terminem w którym kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sympatyków Pogoni Lębork podsumowują mijający rok i snują plany na przyszłość. W tym roku spotkanie odbyło się w sobotę 22 grudnia.

Warto przypomnieć zrealizowane w 2012 roku inicjatywy SSPL. Z działań charytatywnych kibice wspierali Turniej Filip Cup 2012 czyli pomoc dla Filipa Czaji, a także przekazali pamiątki na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie SSPL było zaangażowane w imprezę „Dzień Dziecka z Pogonią Lębork”, a w marcu przeprowadziło turniej piłkarski „Orzech Cup 2012”.

mat. prasowe

Inicjatywą kibiców było także ufundowanie herbów na nowe komplety strojów dla dwóch drużyn juniorów Pogoni. SSPL uczestniczyło w uroczystościach patriotycznych, m.in. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II, rocznica katastrofy Smoleńskiej czy uroczystość w Krępie Kaszubskiej poświęcona Ofiarom Marszu Śmierci KL Stutthof. Członkowie i sympatycy SSPL aktywnie i skutecznie głosowali w internetowym konkursie „Szkółki Nivea” co przyczyniło się do udziału Pogoni w programie Akademii Ajaxu Amsterdam. Najnowszą inicjatywą SSPL sprzed kilku tygodniu było wydanie efektownego kalendarza Pogoni Lębork, którego większość nakładu przekazali na potrzeby promocyjne klubu.

Co kibice z SSPL planują w 2013 roku? Kontynuowane mają być wszystkie stałe inicjatywy. Z nowych pomysłów w planie jest zorganizowanie letniego turnieju „Niuga Cup 2013” na cześć pamięci zmarłego kibica Pogoni. SSPL szykuje się także do wydania serii klubowych pamiątek.

Kibice z SSPL wybierają się 5 stycznia 2013 na V Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę. Na spotkaniu przyjęto też oficjalne logo Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lębork.

Poprzedni artykułSzaleństwo zumby podczas maratonu
Następny artykułPo drugiej kolejce ALS