Reklama

W słabym stylu pożegnała się ze swoimi kibicami i zakończyła pierwszą rundę drużyna lęborskiej Pogoni, choć wykonała zadanie i dopisała trzy punkty.

Gdyby ktoś nie znał układu tabeli, to z przebiegu spotkania miałby kłopot z określeniem, że Pogoń to lider a Echo jest drużyną z ogona tabeli. Obie drużyny nie dzieliła taka przepaść, jak wskazuje ich miejsca w tabeli i dorobek punktowy. Pogoń zagrała słabiej niż oczekiwano, a goście zaprezentowali się lepiej niż wielu mogło się spodziewać.

fot. pogon.lebork.pl

W 37 minucie goście pierwszy raz poważnie zagrozili bramce Skrzypczaka i od razu objęli prowadzenie. Wynik otworzył Krzysztof Wasilewski, który w polu karnym ładną, techniczną podcinką nad próbującym ratować sytuację bramkarzem trafił do siatki Na trybunach wśród nielicznych kibiców dało się usłyszeć opinię, żeby faworyzowani Pogoniści wzięli się „do roboty”. Już po 4 minutach wyrównał Sylwester Ilanz, który z pierwszej piłki uderzył pod poprzeczkę po tym, jak bramkarz Echa sparował piłkę pod jego nogi, broniąc uderzenie Rafała Główczewskiego.

Aż do 66 minuty pachniało niespodzianką, ale wtedy po wymianie podań dwóch rezerwowych Morawskiego ze Żmudzkim przed polem karnym piłka dosyć przypadkowo trafiła do Główczewskiego, a ten już siadając na murawie zdobył piękną bramkę uderzeniem w „okienko” z 17 metrów. Więcej goli nie zobaczyliśmy, choć Ilanz już w doliczonym czasie gry miał szansę na 16 gola w sezonie.

– Wiedzieliśmy przed spotkaniem, że nie będzie to łatwy mecz, że nie będzie to „spacerek”. Ostatni mecz w rundzie, z outsiderem i to wywołało rozprężenie – przyznał trener Pogoni Sobiesław Przybylski. – Poza tym widzę u moich zawodników zmęczenie mijającą rundą jesienną. Cieszą 3 punkty, 11 zwycięstwo w tej rundzie oraz umocnienie na fotelu lidera. Chcę podziękować zespołowi dobrej rundy jesiennej oraz pogratulować lidera jesieni. Ale to dopiero półmetek… – dodał.

Pogoń Lębork – Echo Biesowice 2:1 (1:1)

  • Bramki: 0:1 Krzysztof Wasilewski (37), 1:1 Sylwester Ilanz (41), 2:1 Rafał Główczewski (66)
  • Pogoń: Skrzypczak – Bach, Jasiński (kapitan), Kozakiewicz, Żółtowski (52 J. Żmudzki) – Kowalski, Witkowski (52 Morawski), Kalamaszek – R.Główczewski, Krajnik, Ilanz
  • Echo: Rynkiewicz – Dembiński, Pilarski, T. Zeszutek, Kacprzak, R. Wasilewski, Trzciński, Dorawa, Garczyński, K. Wasilewski (88 Nogal), Feretycki (75 Przytuła)
  • Żółte kartki: Witkowski, Kalamaszek – Dorawa, T. Zeszutek, K. Wasilewski