Reklama

Pewną wygraną Pogoni zakończył się ostatni w tej rundzie mecz na wyjeździe. Choć gracze beniaminka zagrali z wielką ambicją i walczyli o każdy metr boiska, to jednak argumenty piłkarskie były po stronie lidera, czego efektem były trzy gole, a przy każdym z nich udział miał Sylwester Ilanz.

Dwa razy sam wpisał się na listę strzelców, a ozdobą meczu była jego druga bramka. To 13 i 14 gol najlepszego strzelca Pogoni. To także 10 zwycięstwo naszej drużyny w 14 meczu rundy jesiennej. Przy porażce Piasta w Bruskowie na kolejkę przez zakończeniem pierwszej rundy Pogoń ma cztery punkty przewagi i już teraz wiadomo, że zimę spędzi w fotelu lidera.

fot. pogon.lebork.pl

– Cieszą 3 punkty i momentami dobra gra na ciężkim boisku. Bez kontuzji i kartek, łatwo, miło, przyjemnie. Zawodnicy, którzy weszli na zmianę w drugiej połowie nie osłabili zespołu, ale wręcz przeciwnie. Trzeba mieć szeroką i wyrównaną kadrę – powiedział po meczy Sobiesław Przybylski, trener Pogoni.

Rowokół Smołdzino – Pogoń Lębork 0:3 (0:1)

  • bramki: 0:1 Sylwester Ilanz (20), 0:2 Mateusz Stankiewicz (49), 0:3 Sylwester Ilanz (76)
  • Rowokół: K. Szmalc – Hrywniak, Kasiński, D. Szmalc (46 Trukszyn), Czerwczak, M. Kazimieruk, J. Kula, Czechowski, Wójtowicz (76 Orynycz), Hostyński, Rusinek (46 Wyka)
  • Pogoń: Skrzypczak – Żółtowski (69 Bach), Kozakiewicz, Jasiński (kapitan), Haraszczuk – Witkowski (74 Morawski), Kowalski, Kołucki (65 Krajnik) – Stankiewicz (78 R. Główczewski), Ilanz, J. Żmudzki
Poprzedni artykułBasen za darmo dla uczniów
Następny artykułKoncert Andrzeja Kołakowskiego