Reklama

Dobiegł końca turniej eliminacyjny w Lęborku realizowany w ramach projektu Baltic Rally. W turnieju wystąpiło 10 zespołów które walczyły o trzy premiowane awansem miejsca do turnieju finałowego w przyszłym roku w Lęborku z udziałem zespołów z Niemiec i Litwy.

Rozgrywki eliminacyjne w Lęborku trwały pięć tygodni. Najpierw zespoły grały w dwóch grupach, następnie trzy najlepsze z każdej z grup awansowały do finału gdzie walczyły o jak najlepszą lokatę. W minioną niedzielę zostały rozegrane ostanie mecze.

fot. Marcin Klukowski

Ostatnie dwa pojedynki były bardzo emocjonujące i zacięte. Aby wyłonić zwycięzcę w obu trzeba było rozegrać tie-break. Po zakończeniu obu meczy, aby wyłonić trzy najlepsze zespoły liczono sety i małe punkty. Różnica punktowa między pierwszym a czwartym miejscem była tylko dwu punktowa, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie zespołów uczestniczących.

Najlepszym zespołem okazał się Tom Blok Wejherowo, który co prawda przegrał ostatni mecz, ale zaliczka z meczów poprzednich pozwoliła jego zawodnikom triumfować w lęborskich eliminacjach Baltic Rally. Zespoły MG Trans Puck i KS Baza 44 zdobyły identyczną liczbę punktów i o kolejności decydował bilans setów. Lepszy stosunek setów wygranych do przegranych miał MG Trans Puck i to ci zawodnicy zajęli drugą lokatę, trzecie miejsce przypadło zespołowi KS Baza 44.

Bardzo blisko strefy medalowej był I Lęborski Batalion Zmechanizowany który uplasował się na czwartym miejscu. Między zespołami AZS Lębork a PKS Wejherowo rozegrała się walka o miejsce piąte. Lepsi okazali się zawodnicy lęborskiego AZSu.

Po podliczeniu punktacji odbyło się podsumowanie całych rozgrywek eliminacyjnych Baltic Rally w Lęborku, organizowanych przez Urząd Miejski w Lęborku i Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA. Wiceburmistrz Alicja Zajączkowska wraz z Marianem Borkiem  dyrektorem CSiR wręczyli najlepszym zespołom puchary , medale i nagrody rzeczowe. Podczas podsumowania uhonorowane zostały również zespoły kobiece biorące udział w pierwszym turnieju kobiet o Puchar Burmistrza Lęborka.

Podsumowując rozgrywki można stwierdzić że poziom sportowy jest bardzo wysoki, a szczególnie tych zespołów z pierwszej czwórki. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy uczestnicy miło spędzili czas podczas zdrowej rywalizacji sportowej według zasad fair-play. Atmosfera na boisku i trybunach jest bardzo pozytywna.

Rozegrany po raz pierwszy turniej kobiet poszerza grupę aktywnie spędzających czas wolny grając w siatkówkę. Już teraz zespoły kobiece zgłaszają chęć udziału w kolejnych rozgrywkach.

W ramach projektu odbywają się trzy turnieje eliminacyjne po jednym w Griefswaldzie (Niemcy), w Lęborku i Kretindze (Litwa). Za nami już dwa turniej eliminacyjne. Pozostał tylko turniej na Litwie.

Kolejna możliwością udziału w rozgrywkach dla amatorów będą rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku do której już rozpoczęły się zapisy i do których organizatorzy Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji zapraszają.

Klasyfikacja końcowa turnieju eliminacyjnego:

 • 1 Tom Blok Wejherowo
 • 2 MG Trans Puck
 • 3 KS Baza 44
 • 4 I Lęborski Batalion Zmechanizowany
 • 5 AZS Lębork
 • 6 PKS Wejherowo
 • 7 Bojan Żubry
 • 8 Gimnazjum nr  2 w Lęborku
 • 9 Rolka Team
 • 10 I LO w Lęborku

Klasyfikacja turnieju kobiet o Puchar Burmistrza:

 • 1 Indeco Lębork
 • 2 Dream Team
 • 3 Go and Play

Marcin Klukowski

Galeria

[nggallery id=187]

Poprzedni artykułRanny bielik uratowany przez leśników
Następny artykułChcą wrócić na swoje miejsce