Reklama

Zakończyły się lęborskie eliminacje do rozgrywek siatkarskich Orlik Volleymania 2012. Przez cztery dni w zawodach uczestniczyło 21 zespołów i rozegrano 32 mecze w różnych warunkach pogodowych.

6 września rywalizowały dziewczęta z roczników 1997 i 1998. Najlepszą drużyną tego dnia została reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Lęborku. W kolejnym dniu do rozgrywek stawiły się dziewczęta w młodszej kategorii wiekowej (1999 i 2000). Tego dnia pogoda nie rozpieszczała i w trudnych warunkach atmosferycznych awans do dalszych rozgrywek wywalczył zespół Dzikie Koty z Gimnazjum 2 w Lęborku. Trzeciego dnia turnieju walczyli chłopcy rocznik 2000 i 1999. Tutaj frekwencja była najmniejsza. Najlepszym zespołem okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku.

fot. Marcin Klukowski

Ostatni dzień zmagań o awans do finału wojewódzkiego odbył się w środę 12 września. Frekwencja zespołów była bardzo duża. Po rozegraniu 16 meczy poznaliśmy ostatniego zwycięzcę w eliminacjach w Lęborku. W finale UKS Libero Łebień pokonał Gimnazjum nr 2 w Lęborku i awansował do finału w Człuchowie.

Cztery zespoły, które wygrały swoje kategorie wiekowe będą rywalizować w dniach 17-18 września w Człuchowie w finale wojewódzkim Orlik Volleymanii 2012 o awans do wielkiego finału w Sopocie. Była to doskonała okazja do zdrowej rywalizacji sportowej i sprawdzenia swoich sił w siatkówce.

Marcin Klukowski

Galeria

[nggallery id=155]