Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji urządza, po raz pierwszy w historii firmy, dzień otwarty dla mieszkańców Lęborka. 22 września będziemy mogli zajrzeć do stacji uzdatniania wody w Parku Chrobrego.

Stację znajdującą się przy ul. Spokojnej 2, będziemy mogli zwiedzić  w sobotę od godz. 10 do 14. – Chcemy pokazać mieszkańcom jak się wydobywa wodę , gdzie oraz w jaki sposób się ją uzdatnia. Będzie można z bliska obejrzeć wszystkie urządzenia i przekonać się jak dobrej jakości wodę mamy do dyspozycji w naszych kranach oraz jaki potrzebny jest trud i zaawansowany proces technologiczny aby uzyskać wodę doskonałej jakości – mówi Piotr Boniaszczuk, od niedawna nowy prezes miejskich wodociągów.

– Będzie również kilka atrakcji, których na razie nie zdradzimy, dla bystrych obserwatorów przygotowaliśmy drobne niespodzianki – dodaje Boniaszczuk.

Wodociągi w Lęborku - dzień otwarty
fot. sxc.hu

W 1911 r. na wschód od Lęborka postawiono charakterystyczną wieżę ciśnień na tzw. Górze Wilhelma, zwaną także Wieżą Bismarcka. Rok później założono pierwsze w mieście wodociągi i kanalizację. Część poniemieckiej infrastruktury wykorzystywana jest do dzisiaj, jednak dzięki kolejnym inwestycjom, lęborska sieć wodno-kanalizacyjna jest stale modernizowana.

Poprzedni artykułZlot Rowerowy w Dzień bez Samochodu
Następny artykułZmiany w Ellit przed b-day party