Reklama

Po raz drugi w Oskowie (gmina Cewice) odbędzie się turniej rycerski. W szranki staną grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. Widowisko uświetni także X Legion Rzymski Juliusza Cezara.

Oficjalne rozpoczęcie turnieju w sobotę 25 sierpnia o godz. 12:00. Następnie odbędą się eliminacje oraz finały turnieju indywidualnego jeden na jeden, a także turnieju łuczniczego. Później zobaczymy pokaz musztry legionu rzymskiego, a także manewry chorągwi, pokaz szyków bojowych i starcia między chorągwiami. Dodatkowymi atrakcjami podczas imprezy będą popisy zręcznościowe i pokaz tańca z ogniem. A wszystko to przy klimatycznej muzyce z dawnych epok.

Nagrody, które będą wręczane podczas spotkania są współfinansowane przez gminę Cewice, Nadleśnictwo oraz Gminne Centrum Kultury w Cewicach.

Impreza odbędzie się w miejscu, w którym Wiesław Formela planuje wybudować w przyszłym roku rzymski obóz garnizonowy, czyli żywy skansen z epoki starożytności. Będzie to już drugie podejście do realizacji tego projektu. Poprzednio obóz zbudowano w Małoszycach w 2008 r., ale z powodów formalnych starostwo powiatowe nakazało jego rozbiórkę.

Turniej Rycerski i Łuczniczy w Oskowie
mat. prasowe