Reklama

Pogoń Lębork odniosła efektowne zwycięstwo w dalekiej Rzeczenicy.W trzeciej kolejce Słupskiej Klasy Okręgowej lęborczanie pokonali tamtejszy Drzewiarz wynikiem aż 1:7.

Trener Pogoni wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i na trzecie spotkanie posłał do boju tę samą jedenastkę, co w dwóch poprzednich kolejkach. W protokole meczowym znalazło się miejsce dla 7 rezerwowych.

Od początku nasza drużyna ruszyła do ataku, czego efektem był piękny gol Rafała Morawskiego już po kilkudziesięciu sekundach gry. Morawski dołożył potem jeszcze dwa trafienia, trzy razy na listę strzelców wpisał się Sylwester Ilanz, a bramkę z karnego zdobył Mariusz Kalamaszek. Kilka niezłych okazji nie zostało jeszcze wykorzystanych. Gospodarze po golu Grzegorza Kraski na 1:3 odzyskali chwilowo nadzieję na lepszy obrót wydarzeń, ale skończyło się na marzeniach.

fot. pogon.lebork.pl – archiwum

– Obawiałem się tego meczu, bo słyszałem, że to ciężkie boisko, a w składzie gospodarzy jest kilku zawodników z niezłą przeszłością piłkarską – powiedział po meczu trener Pogoni Sobiesław Przybylski. –  Chciałbym pochwalić cały zespół za zaangażowanie. Nie zlekceważyli rywala. Jestem zadowolony, że po trzech kolejkach mamy komplet punktów.

Po 3 kolejkach Pogoń z kompletem punktów wygodnie rozsiadła się w fotelu lidera i oby tak pozostało do końca sezonu. Kolejny mecz w Lęborku odbędzie się w sobotę 25 sierpnia o godz. 17:00. Przeciwnikiem lęborczan będzie Karol Pęplino.

Drzewiarz Rzeczenica – Pogoń Lębork 1:7

  • Bramki: 0:1 Rafał Morawski (1), 0:2 Sylwester Ilanz (15), 0:3 Mariusz Kalamaszek (21- karny), 1:3 Grzegorz Kraska (28), 1:4 Rafał Morawski (52), 1:5 Sylwester Ilanz (55), 1:6 Rafał Morawski (67), 1:7 Sylwester Ilanz (89)
  • Drzewiarz: Tamioła – Zaliwski, Haziak (kapitan), Kasperowicz, Monikowski (28 Szaciukiewicz), Modzelewski, Szwałek, Gliniecki, Staniol, Kraska (71 Jaźwik), Nowicki (56 Rosołowski)
  • Pogoń: Skrzypczak – Bach, Jasiński (kapitan), Kozakiewicz, Haraszczuk (73 Żółtowski) – Witkowski (76 Krajnik), Morawski, Kalamaszek (60 Kowalski) – Kołucki (67 Żmudzki), Ilanz, Stankiewicz
  • żółte kartki: Szwałek, Stanios
  • sędzia: Mirosław Cyrson