Reklama

Dobiega końca jedna z największych w Europie i największa w Polsce impreza handlowo-kulturalna organizowana w Gdańsku. Na zakończenie jarmarku zaśpiewa Halina Mlynkova.

Zlokalizowana w sercu gdańskiej starówki impreza, co roku przyciąga tłumy mieszkańców Trójmiasta i turystów z kraju i zagranicy. Każdego roku Jarmark odwiedzają miliony gości, a handel odbywa się na ponad 1000 kramów, na których można kupić starocie, antyki, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne. Atrakcyjność imprezy wynika z połączenia oferty handlowej z niekonwencjonalnymi i widowiskowymi przedsięwzięciami kulturalnymi bogatymi w koncerty, wydarzenia artystyczne, parady i festiwale.

fot. Lukasz Glowala – www.fb.com/JarmarkswDominika

Program na sobotę:

12.00 – 15.00 CHRZEST DRUKARZA
Scena Zielona – Długi Targ

Barwna parada braci drukarskiej z bębniarzami, szczudlarzami i diabłami, zakończona widowiskiem plenerowym – pasowaniem na drukarzy. Mistrzowi Ceremonii, w zgodzie z wielowiekową tradycją i według pradawnego obyczaju, asystować będą Ojcowie Chrzestni, Gąbkowi i Trunkowi, a sam chrzest odbędzie się poprzez uderzenie adeptów sztuki drukarskiej wierszownikiem w ramię.
Org. Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich.

21.30 HALINA MLYNKOVA – koncert zakończenia
Scena Złota – Targ Węglowy

Była wokalistka Brathanków w ubiegłym roku wydała swoją pierwszą solową płytę „Etnotekę”. Halina Mlynkova, kojarzona wcześniej z muzyką folkową, tym razem sięgnęła do orientalnych klimatów afrykańskich i azjatyckich, pomieszanych z etnicznym graniem Bałkanów i słowiańskimi pieśniami. Całość została zaaranżowana w nowoczesnym folkowym brzmieniu.

Poprzedni artykułGłosujmy na wydmy!
Następny artykułGdynia Business Week