Reklama

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert kwartetu smyczkowego Musicarius. Do Lęborka przyjedzie jeden z bardziej uznanych kwartetów smyczkowych w Polsce, który jako pierwszy w Europie dokonał prapremiery suity Jana A. P. Kaczmarka z filmu „Marzyciel”. Za ten utwór kompozytor otrzymał w 2005 roku Oskara w kategorii muzyka filmowa.

– Oprócz tej suity, kwartet zaprezentuje inne tematy związane z filmem – mówi Paweł Piwka, dyrektor Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”. – Koncert pod hasłem „Film music project” zapowiada się bardzo ciekawie. Lęborska publiczność będzie miał okazję posłuchać muzyki filmowej na żywo na naprawdę wysokim poziomie.

Kwartet smyczkowy Musicarius powstał w maju 2003 roku. W skład zespołu wchodzą: Mikołaj Zgółka – skrzypce, Radosław Kamieniarz – skrzypce, Piotr Chrupek – altówka, Bartosz Kokosza – wiolonczela. Członkowie zespołu związani są z Poznaniem. Muzycy zostali docenieni występując i zdobywając nagrody na różnorakich konkursach i przesłuchaniach. Zespół występował na festiwalach w Poznaniu, Lesznie, Katowicach, Wolsztynie i Berlinie.

Koncert odbędzie w piątek 26 września w kościele p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Początek o godzinie 19. Wstęp wolny. Organizatorem koncertu jest Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”. Współorganizator: Parafia Ojców Franciszkanów w Lęborku.

Poprzedni artykułLęborskie detale
Następny artykułPogoń walczy o punkty