Reklama

1 sierpnia w całym kraju o godzinie 17 rozbrzmiały syreny. Także w Lęborku ten sygnał przypomniał mieszkańcom o godzinie W – początku Powstania Warszawskiego sprzed 68 lat. Oprócz minuty ciszy i chwili zadumy, kibice Pogoni postanowili upamiętnić pamięć poległych bohaterów transparentem.

Płótno z napisem „POGOŃ PAMIĘTA” i znakiem Polski Walczącej najpierw pojawiło się na stadionie w czasie meczu sparingowego lęborskich piłkarzy z Bazą 44 Siemirowice. Później transparent powieszono na jednym z wiaduktów kolejowych nad ulicą Słupską. W Lęborku nie organizuje się oficjalnych obchodów tej rocznicy. Pamięć o tragicznych wydarzeniach z końca drugiej wojny światowej pokazują mieszkańcy, m.in. wieszając tego dnia w oknach polskie flagi z symbolem powstania, co można było zobaczyć na naszym Facebookowym fan page’u.

Kibice lęborskiej Pogoni są największą w naszym mieście grupą pielęgnującą wartości patriotyczne. Co roku biorą udział w uroczystościach upamiętniających odzyskanie niepodległości, ostatnio uczestniczyli także w obchodach rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II, zbrodni katyńskiej czy Święcie Konstytucji 3 Maja.

fot. Internauta
Poprzedni artykułDziesięć goli Pogoni
Następny artykułStudenci z Ukrainy zwiedzają Kaszuby