Reklama

Za nami piąty z kolei Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej. 21 lipca podczas Lęborskich Dni Jakubowych  odbyły się rozgrywki siatkówki plażowej w kategorii OPEN.

Do turnieju zgłosiła się bardzo duża ilość zespołów, 22 pary walczyły o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Początek turnieju przewidziany był na godzinę 10:00, niestety z powodu deszczu, rozpoczęcie przesunęło się o około 40 min. Gdy tylko pogoda umożliwiła rozegranie turnieju, zawodnicy wyszli na boiska i dzielnie walczyli o każdy punkt.

Wśród uczestników były dwa zespoły żeńskie a rozpiętość wiekowa była bardzo duża. Po rozegraniu 34 meczy poznaliśmy tegorocznych zwycięzców Jakubowego Turnieju Siatkówki Plażowej. Pierwsze miejsce zajęli Dariusz Korniak i Sebastian Rybaczek pokonując w meczu finałowym parę Szymon Bajek, Dawidowski Mateusz. W meczu o trzecie miejsce spotkały się dwa zespoły rodzinne. Lepszy okazał się zespół Wojtek i Rafał Dawid którzy pokonali braci Mateusza i Łukasza Oleszczuk. To właśnie Wojtek i Rafał Dawid (syn z ojcem) rozegrali największą ilość meczy tego dnia, dzielnie walcząc w każdym spotkaniu zostawili sporo sił na boisku.

fot. nadesłane

Trzy najlepsze zespoły otrzymały medale, puchary i nagrody rzeczowe z rąk Sekretarza Miasta Mariana Kurzydło. Turniej był doskonałym potwierdzeniem że można pogodzić sportową rywalizację z pozytywna atmosferą i to niezależnie od wieku. Tegoroczna frekwencja była największa od początku rozgrywek, cieszy również fakt udziału w turnieju ucznia SMS Spała Wojtka Dawida, który razem z ojcem wywalczył trzecia lokatę a może już niedługo zadebiutuje w młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce siatkowej.

Cały turniej odbył się dzięki wsparciu Gminy Miasto Lębork, Centrum Sportu i Rekreacji  w Lęborku oraz włączeniu rozgrywek siatkówki plażowej w projekt Baltic Rally – Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych, promujący aktywność ruchową w czasie wolnym.

Organizatorzy:  Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i Centrum Sportu i Rekreacji już zapraszają na przyszłoroczne rozgrywki siatkówki plażowej organizowane w Lęborku, jak również na turniej eliminacyjny w ramach Bałtyckich mistrzostw amatorów w grach zespołowych (siatkówka) który odbędzie się już we wrześniu. Więcej informacji dotyczących wrześniowych amatorskich rozgrywek w piłkę siatkową – wkrótce.

Klasyfikacja końcowa:
1.      Korniak Dariusz, Rybaczek Sebastian
2.      Bajek Szymon, Dawidowski Mateusz
3.      Dawid Wojciech, Dawid Rafał
4.      Oleszczuk Łukasz, Oleszczuk Mateusz

Marcin Klukowski

Galeria

[nggallery id=125]

fot. Marcin Klukowski

Poprzedni artykułSierakowice rozgromione
Następny artykułOlimpijska przysięga Pauli Wrońskiej