Reklama

Podwójny Jubileusz świętowali 18 lutego w Łebie przewodnicy PTTK w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. 40-lecie istnienia obchodził lęborski oddział PTTK, swoje 30-te urodziny świętowało także Koło Turystyki Kwalifikowanej KAHEL KLUB.

Na lutowy weekend do Ośrodka Wypoczynkowego „ZDROWOTEL” w Łebie zjechali przewodnicy turystyczni z całego województwa pomorskiego. Burmistrz Lęborka Witold Namyślak składając gratulacje na ręce Prezesa Koła Przewodników PTTK w Lęborku Przemysława Mikusińskiego przypomniał o wieloletnim zaangażowaniu i działaniach popularyzujących oraz promujących walory turystyczne, przyrodnicze, a także dziedzictwo kulturowe i historyczne Lęborka, Ziemi Lęborskiej i całego regionu. Wszystkim życzył zdrowie i dobrej kondycji na turystycznych szlakach.

fot. UM Lębork

Na jubileuszowej Gali nie zabrakło informacji o działaniach Miasta związanych z realizacją projektu „Pomorska Droga św. Jakuba – RECReate rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze południowego Bałtyku”. Prezentację o drodze św. Jakuba przedstawiła wiceburmistrz Lęborka Alicja Zajączkowska. Znakarz szlaków turystycznych Tadeusz Krawczyk przedstawił przebieg i oznakowanie Drogi.

Wydział Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Lęborku przygotował także stoisko informacyjne o projekcie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zebranych przewodników i gości.