Reklama

Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku i Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zapraszają na IV Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 28 stycznia. Przesłuchania wokalistów rozpoczną się o godzinie 9. Z uwagi na duża liczbę uczestników, przesłuchania rozpoczną się już o 8 rano.

Koncert galowy najlepszych uczestników połączony z występem Piotra Pawlickiego rozpocznie się o godzinie 18. W tym roku Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej zapowiada się rekordowo. Do 20 stycznia do udziału zgłosiło się około 130 osób. To prawie dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Dla najlepszych przewidziano cenne nagrody rzeczowe.

mat. prasowe

– Podczas przesłuchań konkursowych każdy wykonawca zaprezentuje jeden utwór – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Może być to kolęda, pastorałka bądź piosenka o tematyce zimowej. Przyjadą do nas wokaliści z całego Pomorza.

Umiejętności uczestników będzie oceniało trzyosobowe jury w składzie Piotr Pawlicki, Andrzej Konieczko (konferansjer, dziennikarz) i Rafał Mędlewski (muzyk, pianista, gitarzysta, kompozytor, członek grupy folkowej Boreash). Przewodniczący jury – Piotr Pawlicki zaśpiewa w trakcie koncertu galowego.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.