Reklama

Osiem czołowych drużyn juniorskich z Pomorza weźmie udział w charytatywnym turnieju halowej piłki nożnej, który już w sobotę odbędzie się w Lęborku. Impreza rozpocznie się w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. P. Skargi 52 o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy!

Celem przedsięwzięcia jest pomoc choremu na mózgowe porażenie dziecięce Filipowi Czaja. Chłopiec wymaga stałej rehabilitacji, a jej koszty przerastają możliwości finansowe jego rodziców. Więcej informacji o Filipie na stronie www.filipczaja.infocity.pl.

Imprezę wraz z Kaszubskim Towarzystem Sportowo-Kulturalnym i Miastem Lębork współorganizuje Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lębork. Filip Czaja to młodszy brat jednego z zagorzałych fanów lęborskiej Pogoni. Kibice postanowili mocno zaangażować się w budowanie atmosfery na hali podczas turnieju – Planujemy głośny i gorący doping dla młodych piłkarzy, a w szczególności dla ekipy z Lęborka. Chcemy pokazać, że kibice to wielka rodzina i pomagamy sobie nawzajem. Filip zawsze może liczyć na nasze wsparcie – mówi Łukasz Hrycyk, prezes stowarzyszenia kibiców Pogoni.

mat. prasowe

W piłkarskim turnieju zagrają drużyny juniorów starszych (16-18 lat) z całego Pomorza (m.in. Gwardia Koszalin, Gryf Słupsk, Kaszubia Kościerzyna, Bytovia Bytów) i oczywiście drużyna Pogoni Lębork.  – Do turnieju startujemy niejako z marszu. Będzie to początek naszych przygotowań do rundy rewanżowej. Obsada jest silna, liczę na duże emocje i wysoki poziom sportowy – powiedział przed turniejem trener juniorów starszych Pogoni Andrzej Małecki.

Zakończenie imprezy oraz rozdanie pucharów zaplanowano na godzinę 16:15.